Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

JAN KAVAN
Narodil se 17. října 1946 v Londýně. V Senátu působil od jeho založení v roce 1996 do roku 2000. V roce 1969 emigroval do Velké Británie. Vystudoval historii a politiku na univerzitách v Readingu a v Oxfordu. V Londýně založil a řídil agenturu Palach Press. V letech 1972-1990 byl členem Labouristické strany. Po sametové revoluci se stal mimo jiné ministrem zahraničních věcí a také předsedou Valného shromáždění OSN. Čelil nařčení z údajné spolupráce se Státní bezpečností. Je rozvedený a má čtyři děti. Aktuálně mimo jiné komentuje světové politické dění pro časopis !argument.

ROBERT KOLÁŘ
Narodil se 15. května 1959. Senátorem byl v letech 2000 až 2006. Po maturitě na gymnáziu vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V letech 1983–1992 pracoval v Obvodním ústavu národního zdraví, Prostějov, poté ve funkci náměstka ředitele nemocnice. Spoluzakládal hokejový klub HC Prostějov a stal se jeho prvním předsedou. Je rozvedený, z prvního manželství má syna a dceru. Se svou novou partnerkou má taktéž syna a dceru. Aktuálně žije v Ostružné, kde provozuje lyžařský vlek. Kromě toho působí v Moravských naftových dolech, které jsou součástí skupiny založené miliardářem Karlem Komárkem.

BOŽENA SEKANINOVÁ
Narodila se 4. října 1957 ve Šternberku. Senátorkou se stala v roce 2006 a je jí doposud. Vystudovala Střední zdravotní školu, Prostějov. Dvacet let pracovala jako zdravotní sestra či jako dispečerka záchranné služby. Byla také vrchní sestrou v agentuře domácí péče, od roku 1996 byla zaměstnaná v domově důchodců v Prostějově. V komunální politice působí od roku 1998, kdy se stala uvolněnou místostarostkou města Prostějova. V roce 2014 obhájila za ČSSD post zastupitelky Prostějova. Na kandidátce byla původně na 10. místě, ale vlivem preferenčních hlasů se posunula na 4. místo. Je rozvedená, má dvě děti. V letošních volbách obhajuje post senátorky.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-