Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

JAN KAVAN
Narodil se 17. října 1946 v Londýně. V Senátu působil od jeho založení v roce 1996 do roku 2000. V roce 1969 emigroval do Velké Británie. Vystudoval historii a politiku na univerzitách v Readingu a v Oxfordu. V Londýně založil a řídil agenturu Palach Press. V letech 1972-1990 byl členem Labouristické strany. Po sametové revoluci se stal mimo jiné ministrem zahraničních věcí a také předsedou Valného shromáždění OSN. Čelil nařčení z údajné spolupráce se Státní bezpečností. Je rozvedený a má čtyři děti. Aktuálně mimo jiné komentuje světové politické dění pro časopis !argument.

ROBERT KOLÁŘ
Narodil se 15. května 1959. Senátorem byl v letech 2000 až 2006. Po maturitě na gymnáziu vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V letech 1983–1992 pracoval v Obvodním ústavu národního zdraví, Prostějov, poté ve funkci náměstka ředitele nemocnice. Spoluzakládal hokejový klub HC Prostějov a stal se jeho prvním předsedou. Je rozvedený, z prvního manželství má syna a dceru. Se svou novou partnerkou má taktéž syna a dceru. Aktuálně žije v Ostružné, kde provozuje lyžařský vlek. Kromě toho působí v Moravských naftových dolech, které jsou součástí skupiny založené miliardářem Karlem Komárkem.

BOŽENA SEKANINOVÁ
Narodila se 4. října 1957 ve Šternberku. Senátorkou se stala v roce 2006 a je jí doposud. Vystudovala Střední zdravotní školu, Prostějov. Dvacet let pracovala jako zdravotní sestra či jako dispečerka záchranné služby. Byla také vrchní sestrou v agentuře domácí péče, od roku 1996 byla zaměstnaná v domově důchodců v Prostějově. V komunální politice působí od roku 1998, kdy se stala uvolněnou místostarostkou města Prostějova. V roce 2014 obhájila za ČSSD post zastupitelky Prostějova. Na kandidátce byla původně na 10. místě, ale vlivem preferenčních hlasů se posunula na 4. místo. Je rozvedená, má dvě děti. V letošních volbách obhajuje post senátorky.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments