Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

JAN KAVAN
Narodil se 17. října 1946 v Londýně. V Senátu působil od jeho založení v roce 1996 do roku 2000. V roce 1969 emigroval do Velké Británie. Vystudoval historii a politiku na univerzitách v Readingu a v Oxfordu. V Londýně založil a řídil agenturu Palach Press. V letech 1972-1990 byl členem Labouristické strany. Po sametové revoluci se stal mimo jiné ministrem zahraničních věcí a také předsedou Valného shromáždění OSN. Čelil nařčení z údajné spolupráce se Státní bezpečností. Je rozvedený a má čtyři děti. Aktuálně mimo jiné komentuje světové politické dění pro časopis !argument.

ROBERT KOLÁŘ
Narodil se 15. května 1959. Senátorem byl v letech 2000 až 2006. Po maturitě na gymnáziu vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V letech 1983–1992 pracoval v Obvodním ústavu národního zdraví, Prostějov, poté ve funkci náměstka ředitele nemocnice. Spoluzakládal hokejový klub HC Prostějov a stal se jeho prvním předsedou. Je rozvedený, z prvního manželství má syna a dceru. Se svou novou partnerkou má taktéž syna a dceru. Aktuálně žije v Ostružné, kde provozuje lyžařský vlek. Kromě toho působí v Moravských naftových dolech, které jsou součástí skupiny založené miliardářem Karlem Komárkem.

BOŽENA SEKANINOVÁ
Narodila se 4. října 1957 ve Šternberku. Senátorkou se stala v roce 2006 a je jí doposud. Vystudovala Střední zdravotní školu, Prostějov. Dvacet let pracovala jako zdravotní sestra či jako dispečerka záchranné služby. Byla také vrchní sestrou v agentuře domácí péče, od roku 1996 byla zaměstnaná v domově důchodců v Prostějově. V komunální politice působí od roku 1998, kdy se stala uvolněnou místostarostkou města Prostějova. V roce 2014 obhájila za ČSSD post zastupitelky Prostějova. Na kandidátce byla původně na 10. místě, ale vlivem preferenčních hlasů se posunula na 4. místo. Je rozvedená, má dvě děti. V letošních volbách obhajuje post senátorky.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments