Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co člověk, to osud. Drtivá většina z končících pětatřiceti prostějovských zastupitelů svůj mandát v letošních volbách obhajuje. Pouze šest z nich tak nečiní. Důvody jsou různé, vždy jsou však bytostně spjaty s jejich životními příběhy.


Václav KOLÁŘ - (TOP 09)

Dlouholetý ředitel Reálného gymnázia vstoupil do politiky už po sametové revoluci v roce 1989, kdy se angažoval v Občanském fóru. Oblíbený kantor získával pravidelně nejvyšší počet preferenčních hlasů, jeho působení v prostějovském zastupitelstvu přervala až smrt. Zemřel 15. dubna 2017, když nedlouho předtím byl hospitalizován v prostějovské nemocnici kvůli problémům se slinivkou. Bylo mu sedmdesát let. Na pohřeb všeobecně uznávané osobnosti dorazily stovky Prostějovanů.

Aleš NEVRLA - (TOP 09)

Uznávaný primář gynekologicko-porodnického oddělení prostějovské nemocnice v minulosti kandidoval nejen do zastupitelstva, ale i do Senátu. V těxchto volbách však v konkurenci Boženy Sekaninové neuspěl. Na konci roku 2016 musel svoji funkci ve špitálu překvapivě a nedobrovolně opustit, což vyvolalo vlnu emocí. Nové místo dlouho nehledal, přesunul se do kroměřížské nemocnice, kde již v minulosti pracoval. Letos se uzavře i jeho působení v místním zastupitelstvu.

Josef AUGUSTIN - (KSČM)

Nejdéle sloužící prostějovský zastupitel Josef Augustin působil ve vrcholném orgánu města nepřetržitě od roku 1981! Loni v červnu byl kvůli opakovanému neplacení daní podmíněně odsouzen k šesti měsícům odnětí svobody. Kromě toho nesmí vykonávat výkon povolání advokáta na dobu dvou let. To znamenalo i jeho konec v komunální politice. Nejprve přišel o místo radního a v letošních volbách ho jeho domovská KSČM po sedmatřiceti letech v komunální politice na kandidátku nenominovala. V současnosti dle svých slov působí jako novinář.

Ivana COPKOVÁ - (KSČM)

Po rezignaci Josefa Augustina na člena rady do ní měla být navržena právě Ivana Copková. Nakonec ovšem nebyla. Dle kuloárních informací to mělo být i kvůli tomu, že se kriticky vymezovala vůči koaličnímu partnerovi, jímž bylo hnutí PéVéčko. Ať už to bylo jakkoliv, tuto vychovatelku působící na škole v Brodku u Prostějova a zároveň zkušenou prostějovskou komunální političku byste na kandidátce KSČM letos hledali marně.

Věra PALACKÁ - (Změna pro Prostějov)

Na post zastupitelky rezignovala již v září 2015. Dle jejího vyjádření za tím stály zdravotní důvody. Nahradit ji měla Eva Zatloukalová, která však mandát odmítla kvůli pracovní zaneprázdněnosti. Dalším v pořadí z kandidátky Změny pro Prostějov byl projektant a člen České pirátské strany Petr Lysek. Na začátku roku 2017 Palacká skončila také ve funkci ředitelky Domova pro seniory v Soběsukách, když odešla do důchodu.

František FILOUŠ - (ANO 2011)

Loni na jaře se tehdejší prostějovský zastupitel stal vedoucím Odboru Kanceláře hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka. Rok předtím společně s dalšími dvěma kolegy opustil řady hnutí ANO 2011, jehož vedení Filoušovu práci i osobní vystupování dlouhodobě kritizovalo. Poté působil v prostějovském zastupitelstvu jako nezařazený. Letos již nekandiduje. Asi dosáhl svého, získal vytoužené teplé místečko a je spokojen.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments