Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co člověk, to osud. Drtivá většina z končících pětatřiceti prostějovských zastupitelů svůj mandát v letošních volbách obhajuje. Pouze šest z nich tak nečiní. Důvody jsou různé, vždy jsou však bytostně spjaty s jejich životními příběhy.


Václav KOLÁŘ - (TOP 09)

Dlouholetý ředitel Reálného gymnázia vstoupil do politiky už po sametové revoluci v roce 1989, kdy se angažoval v Občanském fóru. Oblíbený kantor získával pravidelně nejvyšší počet preferenčních hlasů, jeho působení v prostějovském zastupitelstvu přervala až smrt. Zemřel 15. dubna 2017, když nedlouho předtím byl hospitalizován v prostějovské nemocnici kvůli problémům se slinivkou. Bylo mu sedmdesát let. Na pohřeb všeobecně uznávané osobnosti dorazily stovky Prostějovanů.

Aleš NEVRLA - (TOP 09)

Uznávaný primář gynekologicko-porodnického oddělení prostějovské nemocnice v minulosti kandidoval nejen do zastupitelstva, ale i do Senátu. V těxchto volbách však v konkurenci Boženy Sekaninové neuspěl. Na konci roku 2016 musel svoji funkci ve špitálu překvapivě a nedobrovolně opustit, což vyvolalo vlnu emocí. Nové místo dlouho nehledal, přesunul se do kroměřížské nemocnice, kde již v minulosti pracoval. Letos se uzavře i jeho působení v místním zastupitelstvu.

Josef AUGUSTIN - (KSČM)

Nejdéle sloužící prostějovský zastupitel Josef Augustin působil ve vrcholném orgánu města nepřetržitě od roku 1981! Loni v červnu byl kvůli opakovanému neplacení daní podmíněně odsouzen k šesti měsícům odnětí svobody. Kromě toho nesmí vykonávat výkon povolání advokáta na dobu dvou let. To znamenalo i jeho konec v komunální politice. Nejprve přišel o místo radního a v letošních volbách ho jeho domovská KSČM po sedmatřiceti letech v komunální politice na kandidátku nenominovala. V současnosti dle svých slov působí jako novinář.

Ivana COPKOVÁ - (KSČM)

Po rezignaci Josefa Augustina na člena rady do ní měla být navržena právě Ivana Copková. Nakonec ovšem nebyla. Dle kuloárních informací to mělo být i kvůli tomu, že se kriticky vymezovala vůči koaličnímu partnerovi, jímž bylo hnutí PéVéčko. Ať už to bylo jakkoliv, tuto vychovatelku působící na škole v Brodku u Prostějova a zároveň zkušenou prostějovskou komunální političku byste na kandidátce KSČM letos hledali marně.

Věra PALACKÁ - (Změna pro Prostějov)

Na post zastupitelky rezignovala již v září 2015. Dle jejího vyjádření za tím stály zdravotní důvody. Nahradit ji měla Eva Zatloukalová, která však mandát odmítla kvůli pracovní zaneprázdněnosti. Dalším v pořadí z kandidátky Změny pro Prostějov byl projektant a člen České pirátské strany Petr Lysek. Na začátku roku 2017 Palacká skončila také ve funkci ředitelky Domova pro seniory v Soběsukách, když odešla do důchodu.

František FILOUŠ - (ANO 2011)

Loni na jaře se tehdejší prostějovský zastupitel stal vedoucím Odboru Kanceláře hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka. Rok předtím společně s dalšími dvěma kolegy opustil řady hnutí ANO 2011, jehož vedení Filoušovu práci i osobní vystupování dlouhodobě kritizovalo. Poté působil v prostějovském zastupitelstvu jako nezařazený. Letos již nekandiduje. Asi dosáhl svého, získal vytoužené teplé místečko a je spokojen.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments