Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naprosto nepřehledná povolební situace panuje v Konici. Stejně jako před čtyřmi roky tam do zastupitelstva pronikli zástupci hned šesti stran a hnutí. V předchozím volebním období dokázaly všechny sjednotit silná osobnost, zkušenosti i kompromisní vystupování starosty Františka Nováka. Ten však již před volbami prohlásil, že v čele města pokračovat nehodlá. Jako svého nástupce vybral zaměstnance městského úřadu Michala Obrusníka. Ale občané to ve volbách zase tak jasně neviděli...

Složitá situace v Konici panovala již po minulých volbách. Zastupitele ze šesti kandidátek dokázal spojit starosta František Novák. „Na nějaké koalice a opozice jsme si tady nehráli. Každý hlasoval podle svého a nakonec to většinou dopadlo ku prospěchu občanů Konice,“ shrnul uplynulé čtyřleté období František Novák, který se však rozhodl svůj post neobhajovat. Vše zdůvodnil jistým opotřebením a blížícím se důchodovým věkem. Jako svého nástupce vybral zaměstnance městského úřadu Michala Obrusníka, kterého nechal vést kandidátku „jeho“ Starostů a nezávislých. Té se podařilo ve volbách uspět a získat čtyři mandáty. To je nejvíce ze všech šesti kandidátek. Do zastupitelstva se nakonec dostali jak Michal Obrusník, tak i František Novák. Co se týče počtů hlasů, tak je ovšem předstihli Antonín Vymětal i šéf městského kulturního střediska Tomáš Vrba.
Starostové a nezávislí tak budou muset ze svého středu vybrat jednoho muže, který bude přijatelný pro zbývajících jedenáct zastupitelů z pěti kandidátek! A to nebude vůbec snadné. Vždyť po třech zastupitelích budou mít v Konici ODS, ČSSD a KDU-ČSL, dva má ANO 2011 a jednoho KSČM. V tom, aby se čert vyznal!

„Starostou být nechci“

Jisté je, že na tahu jsou nyní vítězní Starostové a nezávislí, kde bude mít hlavní slovo právě František Novák, který sestavoval jejich kandidátku. „Platí, co jsem řekl. Starostou být nechci a na tento post navrhnu Michala Obrusníka. Od pondělí zahájíme jednání,“ konstatoval František Novák, který v závěru hovoru připustil, že starostou by se stal pouze v nouzovém případě.
Tak jako tak se dá očekávat, že ustavující schůze Zastupitelstva města Konice může přinést mnohá překvapení a není vyloučen ani „comeback“ muže, který už starostou být nechtěl.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments