Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naprosto nepřehledná povolební situace panuje v Konici. Stejně jako před čtyřmi roky tam do zastupitelstva pronikli zástupci hned šesti stran a hnutí. V předchozím volebním období dokázaly všechny sjednotit silná osobnost, zkušenosti i kompromisní vystupování starosty Františka Nováka. Ten však již před volbami prohlásil, že v čele města pokračovat nehodlá. Jako svého nástupce vybral zaměstnance městského úřadu Michala Obrusníka. Ale občané to ve volbách zase tak jasně neviděli...

Složitá situace v Konici panovala již po minulých volbách. Zastupitele ze šesti kandidátek dokázal spojit starosta František Novák. „Na nějaké koalice a opozice jsme si tady nehráli. Každý hlasoval podle svého a nakonec to většinou dopadlo ku prospěchu občanů Konice,“ shrnul uplynulé čtyřleté období František Novák, který se však rozhodl svůj post neobhajovat. Vše zdůvodnil jistým opotřebením a blížícím se důchodovým věkem. Jako svého nástupce vybral zaměstnance městského úřadu Michala Obrusníka, kterého nechal vést kandidátku „jeho“ Starostů a nezávislých. Té se podařilo ve volbách uspět a získat čtyři mandáty. To je nejvíce ze všech šesti kandidátek. Do zastupitelstva se nakonec dostali jak Michal Obrusník, tak i František Novák. Co se týče počtů hlasů, tak je ovšem předstihli Antonín Vymětal i šéf městského kulturního střediska Tomáš Vrba.
Starostové a nezávislí tak budou muset ze svého středu vybrat jednoho muže, který bude přijatelný pro zbývajících jedenáct zastupitelů z pěti kandidátek! A to nebude vůbec snadné. Vždyť po třech zastupitelích budou mít v Konici ODS, ČSSD a KDU-ČSL, dva má ANO 2011 a jednoho KSČM. V tom, aby se čert vyznal!

„Starostou být nechci“

Jisté je, že na tahu jsou nyní vítězní Starostové a nezávislí, kde bude mít hlavní slovo právě František Novák, který sestavoval jejich kandidátku. „Platí, co jsem řekl. Starostou být nechci a na tento post navrhnu Michala Obrusníka. Od pondělí zahájíme jednání,“ konstatoval František Novák, který v závěru hovoru připustil, že starostou by se stal pouze v nouzovém případě.
Tak jako tak se dá očekávat, že ustavující schůze Zastupitelstva města Konice může přinést mnohá překvapení a není vyloučen ani „comeback“ muže, který už starostou být nechtěl.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments