Dobrý podvečer, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě skončilo vyjednávání o nové radniční koalici, která Prostějov bude řídit v dalších čtyřech letech. Budoucí primátor města František Jura Večerníku před chvílí potvrdil, že hnutí ANO coby vítěz komunálních voleb se dohodl na koaliční spolupráci s Pévéčkem, občanskými demokraty a sociálními demokraty.

„Jsem opravdu rád, že vyjednávání o nové koalici máme za sebou a hlavně úspěšně za sebou. Mohu potvrdit, že společné jednání se zástupci PéVéčka, ČSSD a ODS bylo velice konstruktivní ale nikoliv jednoduché. Objevily se některé požadavky ze všech čtyř subjektů, ovšem ani v jednom případě to nebylo nic, nad čím bychom nebyli schopni najít vzájemnou dohodu. Jak jsem říkal už před volbami, vážím si toho, když se na rozumných věcech mohu domluvit s rozumnými lidmi,“ řekl Večerníku František Jura, nový primátor Prostějova. „Zatím mohu potvrdit jen to, že nová koalice se dohodla na mé nominaci na funkci primátora. O ostatních postech na radnici budeme informovat až v pondělí odpoledne po oficiálním podpisu koaliční smlouvy. V tuto chvili mohu jen prozradit, že v jedenáctičlenné radě města bude mít hnutí ANO pět postů a ostatní tři subjekty o dvou,“ řekl exkluzivně Večerníku František Jura.
Podle jiného zdroje už Večerník teď ví, že prvním náměstkem by se měl stát Jiří Pospíšil (Pévéčko) a dalšími náměstky budou Jiří Rozehnal (ANO), Milada Sokolová (ODS), Jan Krchňavý (Pévéčko) a Alena Rašková (ČSSD). Radu města pak ještě doplní Marcela Župková, Roman Karšulín a Miloš Sklenka (ANO), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS). „Nová radniční koalice vzniká na půdorysu bývalých dvou koaličních a dvou opozičních stran, tedy napříč politickým spektrem, které v Prostějově vládlo minulé čtyři roky,“ připomněl ještě František Jura.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-