Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě skončilo vyjednávání o nové radniční koalici, která Prostějov bude řídit v dalších čtyřech letech. Budoucí primátor města František Jura Večerníku před chvílí potvrdil, že hnutí ANO coby vítěz komunálních voleb se dohodl na koaliční spolupráci s Pévéčkem, občanskými demokraty a sociálními demokraty.

„Jsem opravdu rád, že vyjednávání o nové koalici máme za sebou a hlavně úspěšně za sebou. Mohu potvrdit, že společné jednání se zástupci PéVéčka, ČSSD a ODS bylo velice konstruktivní ale nikoliv jednoduché. Objevily se některé požadavky ze všech čtyř subjektů, ovšem ani v jednom případě to nebylo nic, nad čím bychom nebyli schopni najít vzájemnou dohodu. Jak jsem říkal už před volbami, vážím si toho, když se na rozumných věcech mohu domluvit s rozumnými lidmi,“ řekl Večerníku František Jura, nový primátor Prostějova. „Zatím mohu potvrdit jen to, že nová koalice se dohodla na mé nominaci na funkci primátora. O ostatních postech na radnici budeme informovat až v pondělí odpoledne po oficiálním podpisu koaliční smlouvy. V tuto chvili mohu jen prozradit, že v jedenáctičlenné radě města bude mít hnutí ANO pět postů a ostatní tři subjekty o dvou,“ řekl exkluzivně Večerníku František Jura.
Podle jiného zdroje už Večerník teď ví, že prvním náměstkem by se měl stát Jiří Pospíšil (Pévéčko) a dalšími náměstky budou Jiří Rozehnal (ANO), Milada Sokolová (ODS), Jan Krchňavý (Pévéčko) a Alena Rašková (ČSSD). Radu města pak ještě doplní Marcela Župková, Roman Karšulín a Miloš Sklenka (ANO), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS). „Nová radniční koalice vzniká na půdorysu bývalých dvou koaličních a dvou opozičních stran, tedy napříč politickým spektrem, které v Prostějově vládlo minulé čtyři roky,“ připomněl ještě František Jura.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments