Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě skončilo vyjednávání o nové radniční koalici, která Prostějov bude řídit v dalších čtyřech letech. Budoucí primátor města František Jura Večerníku před chvílí potvrdil, že hnutí ANO coby vítěz komunálních voleb se dohodl na koaliční spolupráci s Pévéčkem, občanskými demokraty a sociálními demokraty.

„Jsem opravdu rád, že vyjednávání o nové koalici máme za sebou a hlavně úspěšně za sebou. Mohu potvrdit, že společné jednání se zástupci PéVéčka, ČSSD a ODS bylo velice konstruktivní ale nikoliv jednoduché. Objevily se některé požadavky ze všech čtyř subjektů, ovšem ani v jednom případě to nebylo nic, nad čím bychom nebyli schopni najít vzájemnou dohodu. Jak jsem říkal už před volbami, vážím si toho, když se na rozumných věcech mohu domluvit s rozumnými lidmi,“ řekl Večerníku František Jura, nový primátor Prostějova. „Zatím mohu potvrdit jen to, že nová koalice se dohodla na mé nominaci na funkci primátora. O ostatních postech na radnici budeme informovat až v pondělí odpoledne po oficiálním podpisu koaliční smlouvy. V tuto chvili mohu jen prozradit, že v jedenáctičlenné radě města bude mít hnutí ANO pět postů a ostatní tři subjekty o dvou,“ řekl exkluzivně Večerníku František Jura.
Podle jiného zdroje už Večerník teď ví, že prvním náměstkem by se měl stát Jiří Pospíšil (Pévéčko) a dalšími náměstky budou Jiří Rozehnal (ANO), Milada Sokolová (ODS), Jan Krchňavý (Pévéčko) a Alena Rašková (ČSSD). Radu města pak ještě doplní Marcela Župková, Roman Karšulín a Miloš Sklenka (ANO), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS). „Nová radniční koalice vzniká na půdorysu bývalých dvou koaličních a dvou opozičních stran, tedy napříč politickým spektrem, které v Prostějově vládlo minulé čtyři roky,“ připomněl ještě František Jura.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments