Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou kandidovalo rekordních devět subjektů! Od výsledků voleb se tak daly očekávat pouze dvě věci: vítězství kandidátky ČSSD, kterou dala dohromady úspěšná nicméně odstupující starostka Ivana Dvořáková a obtížné skládání vládnoucí koalice. Minimálně jedno z toho se již naplnilo.

Něco takového se na malém městě jen tak nevidí. Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou pronikli zástupci neuvěřitelných osmi subjektů! Zvítězila ČSSD, která získala čtyři mandáty, druhá byla SNK města Němčice nad Hanou vedená místostarostou Janem Vránou, který řadu let tvořil vzájemně se doplňující tandem se starostkou Ivanou Dvořákovou (ČSSD). Spojení obou subjektů by však většinu v zastupitelstvu nezískalo, tak k sobě budou muset hledat parťáka. Na výběr mají hnutí Společně pro Němčice (2 mandáty), ANO Němčicím (2 mandáty), KDU-ČSL (1 mandát), Volba a zodpovědnost (1 mandát) či SPD reprezentované Romanem Mizerou. Očekávat se příliš nedá spolupráce s dlouholetým kritikem drtivé většiny kroků předchozího vedení města Jiřím Zatloukalem (SNK Evropští demokraté), který i tentokrát doplnil patnáctku zastupitelů, byť ze všech zvolených dostal nejméně hlasů. Naopak nejvyšším počtem se může pochlubit starostka Ivana Dvořáková, která se však nechala slyšet, že o svůj post se již ucházet nehodlá a raději se v důchodu bude věnovat vnoučatům.

Náročná jednání se už rozběhla

Stejně jako v Konici František Novák, tak i Dvořáková bude zřejmě ústřední postavou povolebních vyjednávání, a to i přesto, že jedničkou na kandidátce ČSSD a potenciální starostkou je Jana Oulehlová. Ta se v minulosti starala v Němčicích o kulturu, později přešla na post vedoucí ekonomického odboru městského úřadu. Oulehlová ve volbách relativně uspěla, když po starostce získala druhý nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů. O post starostky by ji tak zřejmě mohly připravit pouze případné ambice dlouholetého místostarosty Jana Vrány či vzpoura všech méně úspěšných subjektů, které by se navzdory rozdrobenosti dokázaly spojit, torpédovat návrhy dvou vítězných stran a následně se ještě shodnout na jednom jediném jméně jako starostovi. Přestože to na první pohled může znít jako sci-fi, jak ukázalo předchozí volební období, v Němčicích nad Hanou je všechno možné. Jednání zastupitelstva tam probíhala v napjaté atmosféře a v čím dál větší míře je provázely obstrukce a osobní útoky, které si od všech zúčastněných vyžadovaly pevné nervy.
Ohledně komentáře k výsledkům voleb jsme se obrátili na Ivanu Dvořákovou, která však Večerníku o víkendu telefon opakovaně nezvedala. V jejím případě jde přitom o skutečně ojedinělou a dosud nevídanou záležitost. I to svědčí o tom, jak náročná jednání ji v těchto dnech čekají.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments