Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou kandidovalo rekordních devět subjektů! Od výsledků voleb se tak daly očekávat pouze dvě věci: vítězství kandidátky ČSSD, kterou dala dohromady úspěšná nicméně odstupující starostka Ivana Dvořáková a obtížné skládání vládnoucí koalice. Minimálně jedno z toho se již naplnilo.

Něco takového se na malém městě jen tak nevidí. Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou pronikli zástupci neuvěřitelných osmi subjektů! Zvítězila ČSSD, která získala čtyři mandáty, druhá byla SNK města Němčice nad Hanou vedená místostarostou Janem Vránou, který řadu let tvořil vzájemně se doplňující tandem se starostkou Ivanou Dvořákovou (ČSSD). Spojení obou subjektů by však většinu v zastupitelstvu nezískalo, tak k sobě budou muset hledat parťáka. Na výběr mají hnutí Společně pro Němčice (2 mandáty), ANO Němčicím (2 mandáty), KDU-ČSL (1 mandát), Volba a zodpovědnost (1 mandát) či SPD reprezentované Romanem Mizerou. Očekávat se příliš nedá spolupráce s dlouholetým kritikem drtivé většiny kroků předchozího vedení města Jiřím Zatloukalem (SNK Evropští demokraté), který i tentokrát doplnil patnáctku zastupitelů, byť ze všech zvolených dostal nejméně hlasů. Naopak nejvyšším počtem se může pochlubit starostka Ivana Dvořáková, která se však nechala slyšet, že o svůj post se již ucházet nehodlá a raději se v důchodu bude věnovat vnoučatům.

Náročná jednání se už rozběhla

Stejně jako v Konici František Novák, tak i Dvořáková bude zřejmě ústřední postavou povolebních vyjednávání, a to i přesto, že jedničkou na kandidátce ČSSD a potenciální starostkou je Jana Oulehlová. Ta se v minulosti starala v Němčicích o kulturu, později přešla na post vedoucí ekonomického odboru městského úřadu. Oulehlová ve volbách relativně uspěla, když po starostce získala druhý nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů. O post starostky by ji tak zřejmě mohly připravit pouze případné ambice dlouholetého místostarosty Jana Vrány či vzpoura všech méně úspěšných subjektů, které by se navzdory rozdrobenosti dokázaly spojit, torpédovat návrhy dvou vítězných stran a následně se ještě shodnout na jednom jediném jméně jako starostovi. Přestože to na první pohled může znít jako sci-fi, jak ukázalo předchozí volební období, v Němčicích nad Hanou je všechno možné. Jednání zastupitelstva tam probíhala v napjaté atmosféře a v čím dál větší míře je provázely obstrukce a osobní útoky, které si od všech zúčastněných vyžadovaly pevné nervy.
Ohledně komentáře k výsledkům voleb jsme se obrátili na Ivanu Dvořákovou, která však Večerníku o víkendu telefon opakovaně nezvedala. V jejím případě jde přitom o skutečně ojedinělou a dosud nevídanou záležitost. I to svědčí o tom, jak náročná jednání ji v těchto dnech čekají.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments