Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou kandidovalo rekordních devět subjektů! Od výsledků voleb se tak daly očekávat pouze dvě věci: vítězství kandidátky ČSSD, kterou dala dohromady úspěšná nicméně odstupující starostka Ivana Dvořáková a obtížné skládání vládnoucí koalice. Minimálně jedno z toho se již naplnilo.

Něco takového se na malém městě jen tak nevidí. Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou pronikli zástupci neuvěřitelných osmi subjektů! Zvítězila ČSSD, která získala čtyři mandáty, druhá byla SNK města Němčice nad Hanou vedená místostarostou Janem Vránou, který řadu let tvořil vzájemně se doplňující tandem se starostkou Ivanou Dvořákovou (ČSSD). Spojení obou subjektů by však většinu v zastupitelstvu nezískalo, tak k sobě budou muset hledat parťáka. Na výběr mají hnutí Společně pro Němčice (2 mandáty), ANO Němčicím (2 mandáty), KDU-ČSL (1 mandát), Volba a zodpovědnost (1 mandát) či SPD reprezentované Romanem Mizerou. Očekávat se příliš nedá spolupráce s dlouholetým kritikem drtivé většiny kroků předchozího vedení města Jiřím Zatloukalem (SNK Evropští demokraté), který i tentokrát doplnil patnáctku zastupitelů, byť ze všech zvolených dostal nejméně hlasů. Naopak nejvyšším počtem se může pochlubit starostka Ivana Dvořáková, která se však nechala slyšet, že o svůj post se již ucházet nehodlá a raději se v důchodu bude věnovat vnoučatům.

Náročná jednání se už rozběhla

Stejně jako v Konici František Novák, tak i Dvořáková bude zřejmě ústřední postavou povolebních vyjednávání, a to i přesto, že jedničkou na kandidátce ČSSD a potenciální starostkou je Jana Oulehlová. Ta se v minulosti starala v Němčicích o kulturu, později přešla na post vedoucí ekonomického odboru městského úřadu. Oulehlová ve volbách relativně uspěla, když po starostce získala druhý nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů. O post starostky by ji tak zřejmě mohly připravit pouze případné ambice dlouholetého místostarosty Jana Vrány či vzpoura všech méně úspěšných subjektů, které by se navzdory rozdrobenosti dokázaly spojit, torpédovat návrhy dvou vítězných stran a následně se ještě shodnout na jednom jediném jméně jako starostovi. Přestože to na první pohled může znít jako sci-fi, jak ukázalo předchozí volební období, v Němčicích nad Hanou je všechno možné. Jednání zastupitelstva tam probíhala v napjaté atmosféře a v čím dál větší míře je provázely obstrukce a osobní útoky, které si od všech zúčastněných vyžadovaly pevné nervy.
Ohledně komentáře k výsledkům voleb jsme se obrátili na Ivanu Dvořákovou, která však Večerníku o víkendu telefon opakovaně nezvedala. V jejím případě jde přitom o skutečně ojedinělou a dosud nevídanou záležitost. I to svědčí o tom, jak náročná jednání ji v těchto dnech čekají.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments