Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou kandidovalo rekordních devět subjektů! Od výsledků voleb se tak daly očekávat pouze dvě věci: vítězství kandidátky ČSSD, kterou dala dohromady úspěšná nicméně odstupující starostka Ivana Dvořáková a obtížné skládání vládnoucí koalice. Minimálně jedno z toho se již naplnilo.

Něco takového se na malém městě jen tak nevidí. Do zastupitelstva v Němčicích nad Hanou pronikli zástupci neuvěřitelných osmi subjektů! Zvítězila ČSSD, která získala čtyři mandáty, druhá byla SNK města Němčice nad Hanou vedená místostarostou Janem Vránou, který řadu let tvořil vzájemně se doplňující tandem se starostkou Ivanou Dvořákovou (ČSSD). Spojení obou subjektů by však většinu v zastupitelstvu nezískalo, tak k sobě budou muset hledat parťáka. Na výběr mají hnutí Společně pro Němčice (2 mandáty), ANO Němčicím (2 mandáty), KDU-ČSL (1 mandát), Volba a zodpovědnost (1 mandát) či SPD reprezentované Romanem Mizerou. Očekávat se příliš nedá spolupráce s dlouholetým kritikem drtivé většiny kroků předchozího vedení města Jiřím Zatloukalem (SNK Evropští demokraté), který i tentokrát doplnil patnáctku zastupitelů, byť ze všech zvolených dostal nejméně hlasů. Naopak nejvyšším počtem se může pochlubit starostka Ivana Dvořáková, která se však nechala slyšet, že o svůj post se již ucházet nehodlá a raději se v důchodu bude věnovat vnoučatům.

Náročná jednání se už rozběhla

Stejně jako v Konici František Novák, tak i Dvořáková bude zřejmě ústřední postavou povolebních vyjednávání, a to i přesto, že jedničkou na kandidátce ČSSD a potenciální starostkou je Jana Oulehlová. Ta se v minulosti starala v Němčicích o kulturu, později přešla na post vedoucí ekonomického odboru městského úřadu. Oulehlová ve volbách relativně uspěla, když po starostce získala druhý nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů. O post starostky by ji tak zřejmě mohly připravit pouze případné ambice dlouholetého místostarosty Jana Vrány či vzpoura všech méně úspěšných subjektů, které by se navzdory rozdrobenosti dokázaly spojit, torpédovat návrhy dvou vítězných stran a následně se ještě shodnout na jednom jediném jméně jako starostovi. Přestože to na první pohled může znít jako sci-fi, jak ukázalo předchozí volební období, v Němčicích nad Hanou je všechno možné. Jednání zastupitelstva tam probíhala v napjaté atmosféře a v čím dál větší míře je provázely obstrukce a osobní útoky, které si od všech zúčastněných vyžadovaly pevné nervy.
Ohledně komentáře k výsledkům voleb jsme se obrátili na Ivanu Dvořákovou, která však Večerníku o víkendu telefon opakovaně nezvedala. V jejím případě jde přitom o skutečně ojedinělou a dosud nevídanou záležitost. I to svědčí o tom, jak náročná jednání ji v těchto dnech čekají.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 8. října

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-