Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak tuhle novinku si musel Večerník vypátrat sám a využít jiné zdroje než lídry nově utvořené radniční koalice. Jde totiž o obsazení důležitých postů v samém vedení města. Jediné jisté a oficiálně sdělené je zatím pouze to, že novým primátorem Prostějova bude lídr vítězného hnutí ANO 2011 František Jura. Ale co dál?

A nová radniční struktura je na světě! Večerník v kuloárech zjistil, že nová koalice ANO 2011, PéVéčko, ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova a ČSSD nejenže zachová současný počet postů náměstků primátora, ale ještě jej navýší. Bude jich tedy pět. Naopak zrušena má být pozice uvolněného radního. Mandáty profesionálního aparátu tudíž zůstávají totožné, jako tomu bylo v uplynulém volebním období.
Podle informací Večerníku se prvním náměstkem stane Jiří Pospíšil (PéVéčko), který bude mít na starost stejně jako v předešlém volebním období majetek města a komunální služby. Nový náměstek Jiří Rozehnal (ANO 2011) by měl mít ve své gesci stavební investice, územní plánování a zřejmě také starost o dotační programy. Staronová tvář rady Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova) se bude starat o kulturu a životní prostředí, bývalá primátorka Alena Rašková (ČSSD) se vrátí ke své původní funkci, když její doménou bude doprava a sociální oblast. Jan Krchňavý (PéVéčko) se pak díky letitým zkušenostem stane náměstkem primátora pro školství.
Zmíněných šest členů rady - primátora a pět náměstků - by měli dle exkluzivních informací doplnit Marcela Župková, Miloš Sklenka a Roman Karšulín (všichni ANO 2011), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova).
Všechna uvedená jména a funkce však ještě oficiálně potvrdí nově složené vedení města na tiskové konferenci, která by se měla uskutečnit dnes, tj. v pondělí 14. října, dvě hodiny po poledni. Pokud se nic nepředvídatelného nestane, „jedenáctka“ nových prostějovských konšelů získá potvrzené funkce na ustavujícím jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova v úterý 30. října.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments