Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak tuhle novinku si musel Večerník vypátrat sám a využít jiné zdroje než lídry nově utvořené radniční koalice. Jde totiž o obsazení důležitých postů v samém vedení města. Jediné jisté a oficiálně sdělené je zatím pouze to, že novým primátorem Prostějova bude lídr vítězného hnutí ANO 2011 František Jura. Ale co dál?

A nová radniční struktura je na světě! Večerník v kuloárech zjistil, že nová koalice ANO 2011, PéVéčko, ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova a ČSSD nejenže zachová současný počet postů náměstků primátora, ale ještě jej navýší. Bude jich tedy pět. Naopak zrušena má být pozice uvolněného radního. Mandáty profesionálního aparátu tudíž zůstávají totožné, jako tomu bylo v uplynulém volebním období.
Podle informací Večerníku se prvním náměstkem stane Jiří Pospíšil (PéVéčko), který bude mít na starost stejně jako v předešlém volebním období majetek města a komunální služby. Nový náměstek Jiří Rozehnal (ANO 2011) by měl mít ve své gesci stavební investice, územní plánování a zřejmě také starost o dotační programy. Staronová tvář rady Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova) se bude starat o kulturu a životní prostředí, bývalá primátorka Alena Rašková (ČSSD) se vrátí ke své původní funkci, když její doménou bude doprava a sociální oblast. Jan Krchňavý (PéVéčko) se pak díky letitým zkušenostem stane náměstkem primátora pro školství.
Zmíněných šest členů rady - primátora a pět náměstků - by měli dle exkluzivních informací doplnit Marcela Župková, Miloš Sklenka a Roman Karšulín (všichni ANO 2011), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova).
Všechna uvedená jména a funkce však ještě oficiálně potvrdí nově složené vedení města na tiskové konferenci, která by se měla uskutečnit dnes, tj. v pondělí 14. října, dvě hodiny po poledni. Pokud se nic nepředvídatelného nestane, „jedenáctka“ nových prostějovských konšelů získá potvrzené funkce na ustavujícím jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova v úterý 30. října.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments