Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Plumlově by se na zásadních věcech měli domluvit všichni zastupitelé. To je představa vítězky voleb Gabriely Jančíkové (KDU-ČSL), která se má stát novou starostkou. Ve funkci tak vystřídá dlouholetého prvního muže úřadu Adolfa Sušně.

Křesťané s lidovci získali ve volbách nejvíce hlasů a z toho plynoucí čtyři mandáty do patnáctičlenného zastupitelstva. Následně se už dohodli na spolupráci s Nezávislými kandidáty, které vedl do voleb stávající místostarosta Martin Hyndrich a získali také kvarteto křesel.
„Bylo to logické. Naše dvě kandidátky dostaly nejvíce hlasů, navíc jsme spolupracovali uplynulé čtyři roky a vše probíhalo bez problémů. Dohodli jsme se už také s TOP 09, tato strana dodá jednoho zastupitele. Jednali jsme i s hnutím Nadšenci pro Plumlov, kteří si vzali čas na rozmyšlenou a dají nám vědět v pondělí (tj. dnes - pozn.red.). Věřím ovšem, že koalice bude co nejširší,“ popsala Večerníku aktuální situaci Gabriela Jančíková.
Naopak nabídku ke spolupráci zatím neobdrželo uskupení SNK Plumlov 2018, které má dva zastupitele a v jehož čele stojí dosavadní dlouholetý starosta Plumlova Adolf Sušeň.
Jančíková dále potvrdila, že se bude ucházet o post starostky, čímž se stane první ženou v celé plumlovské historii. „Ano, něco jsem lidem slíbila, tak bych se měla snažit to dodržet,“ reagovala na náš přímý dotaz. Místostarostou by měl zůstat Hyndrich.
Termín ustavujícího zastupitelstva není v Plumlově zatím znám.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 15. října


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments