Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Plumlově by se na zásadních věcech měli domluvit všichni zastupitelé. To je představa vítězky voleb Gabriely Jančíkové (KDU-ČSL), která se má stát novou starostkou. Ve funkci tak vystřídá dlouholetého prvního muže úřadu Adolfa Sušně.

Křesťané s lidovci získali ve volbách nejvíce hlasů a z toho plynoucí čtyři mandáty do patnáctičlenného zastupitelstva. Následně se už dohodli na spolupráci s Nezávislými kandidáty, které vedl do voleb stávající místostarosta Martin Hyndrich a získali také kvarteto křesel.
„Bylo to logické. Naše dvě kandidátky dostaly nejvíce hlasů, navíc jsme spolupracovali uplynulé čtyři roky a vše probíhalo bez problémů. Dohodli jsme se už také s TOP 09, tato strana dodá jednoho zastupitele. Jednali jsme i s hnutím Nadšenci pro Plumlov, kteří si vzali čas na rozmyšlenou a dají nám vědět v pondělí (tj. dnes - pozn.red.). Věřím ovšem, že koalice bude co nejširší,“ popsala Večerníku aktuální situaci Gabriela Jančíková.
Naopak nabídku ke spolupráci zatím neobdrželo uskupení SNK Plumlov 2018, které má dva zastupitele a v jehož čele stojí dosavadní dlouholetý starosta Plumlova Adolf Sušeň.
Jančíková dále potvrdila, že se bude ucházet o post starostky, čímž se stane první ženou v celé plumlovské historii. „Ano, něco jsem lidem slíbila, tak bych se měla snažit to dodržet,“ reagovala na náš přímý dotaz. Místostarostou by měl zůstat Hyndrich.
Termín ustavujícího zastupitelstva není v Plumlově zatím znám.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 15. října


Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-