Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Plumlově by se na zásadních věcech měli domluvit všichni zastupitelé. To je představa vítězky voleb Gabriely Jančíkové (KDU-ČSL), která se má stát novou starostkou. Ve funkci tak vystřídá dlouholetého prvního muže úřadu Adolfa Sušně.

Křesťané s lidovci získali ve volbách nejvíce hlasů a z toho plynoucí čtyři mandáty do patnáctičlenného zastupitelstva. Následně se už dohodli na spolupráci s Nezávislými kandidáty, které vedl do voleb stávající místostarosta Martin Hyndrich a získali také kvarteto křesel.
„Bylo to logické. Naše dvě kandidátky dostaly nejvíce hlasů, navíc jsme spolupracovali uplynulé čtyři roky a vše probíhalo bez problémů. Dohodli jsme se už také s TOP 09, tato strana dodá jednoho zastupitele. Jednali jsme i s hnutím Nadšenci pro Plumlov, kteří si vzali čas na rozmyšlenou a dají nám vědět v pondělí (tj. dnes - pozn.red.). Věřím ovšem, že koalice bude co nejširší,“ popsala Večerníku aktuální situaci Gabriela Jančíková.
Naopak nabídku ke spolupráci zatím neobdrželo uskupení SNK Plumlov 2018, které má dva zastupitele a v jehož čele stojí dosavadní dlouholetý starosta Plumlova Adolf Sušeň.
Jančíková dále potvrdila, že se bude ucházet o post starostky, čímž se stane první ženou v celé plumlovské historii. „Ano, něco jsem lidem slíbila, tak bych se měla snažit to dodržet,“ reagovala na náš přímý dotaz. Místostarostou by měl zůstat Hyndrich.
Termín ustavujícího zastupitelstva není v Plumlově zatím znám.

Vše o volbách najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 15. října


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments