Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Šuškalo se o tom už ve chvíli, kdy se začalo vyjednávat o radniční koalici a své síly mobilizovala také opozice. Pětatřicet zvolených prostějovských zastupitelů by se na ustavujícím zasedání v úterý 30. října mělo sejít v tom složení, jak jim rozdali karty voliči. A to přesto, že se zákulisím komunální politiky nesly různé zvěsti o přenechávání mandátů...

Tak předně, už po vyhlášení výsledků komunálních voleb se diskutovalo o Jaroslavu Faltýnkovi (ANO 2011) a Radimu Fialovi (SPD – Tomio Okamura). Oba poslanci jsou totiž vytíženi v celostátní politice a jejich docházka na jednání prostějovského zastupitelstva by tak mohla pokulhávat. Tím by výrazně jeden oslabil koalici, druhý pak opozici. Jak ale Večerník zjistil, s výměnou těchto zvolených prostějovských zastupitelů to nebude tak horké.
„Přenechání mandátu zastupitele Jardou Faltýnkem samozřejmě ve hře je. Na ustavující zastupitelstvo se však dostaví a k celému problému se postaví čelem. Buď si najde čas a do Prostějova na jednání zastupitelstva bude dojíždět, nebo jiné stanovisko přednese na zastupitelstvu,“ řekl Večerníku lídr hnutí ANO a budoucí primátor města František Jura. Přímo Jaroslavu Faltýnkovi se Večerníku nepodařilo dovolat.
Radim Fiala měl podle původních informací přenechat mandát Martinu Křupkovi, kterého díky preferenčním hlasům voličů přeskočil jak Fiala, tak nakonec i Pavel Dopita. „To je předčasná otázka. Zatím jsme o tom vůbec nejednali. Tento krok by musel být vynucen mojí zvýšenou zaneprázdněností i v Poslanecké sněmovně tak, aby mi časově zabránil vykonávat mandát zastupitele našeho města,“ napsal SMS na přímý dotaz Večerníku poslanec Radim Fiala.
A šuškalo se ještě o dalších změnách. Martin Balák (PéVéčko) měl údajně přepustit svůj mandát Pavlíně Radičové. Ani toto se však zatím nepotvrdilo. „Takhle to u nás nefunguje. Každý zastupitel za PéVéčko se ujme svého mandátu jako ostatní,“ odepřel spekulace vůdce hnutí Jiří Pospíšil.
A ještě jedno jméno padlo v souvislosti s výměnou křesla zastupitele. Tentokrát v řadách ODS a nezávislých osobností města Prostějova. Konkrétně v případě zvoleného Jana Zatloukala, kterého měl nahradit Radek Wagner. „Za poslední dny jsem slyšela už hodně ‚zaručených' zpráv, a tato k nim bezesporu patří,“ zareagovala pro Večerník lídryně této strany Milada Sokolová.
Tak uvidíme, zda se nakonec některá škatulata skutečně nebudou hýbat, nebo naopak avizované změny zůstanou opravdu jen spekulacemi.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments