Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Šuškalo se o tom už ve chvíli, kdy se začalo vyjednávat o radniční koalici a své síly mobilizovala také opozice. Pětatřicet zvolených prostějovských zastupitelů by se na ustavujícím zasedání v úterý 30. října mělo sejít v tom složení, jak jim rozdali karty voliči. A to přesto, že se zákulisím komunální politiky nesly různé zvěsti o přenechávání mandátů...

Tak předně, už po vyhlášení výsledků komunálních voleb se diskutovalo o Jaroslavu Faltýnkovi (ANO 2011) a Radimu Fialovi (SPD – Tomio Okamura). Oba poslanci jsou totiž vytíženi v celostátní politice a jejich docházka na jednání prostějovského zastupitelstva by tak mohla pokulhávat. Tím by výrazně jeden oslabil koalici, druhý pak opozici. Jak ale Večerník zjistil, s výměnou těchto zvolených prostějovských zastupitelů to nebude tak horké.
„Přenechání mandátu zastupitele Jardou Faltýnkem samozřejmě ve hře je. Na ustavující zastupitelstvo se však dostaví a k celému problému se postaví čelem. Buď si najde čas a do Prostějova na jednání zastupitelstva bude dojíždět, nebo jiné stanovisko přednese na zastupitelstvu,“ řekl Večerníku lídr hnutí ANO a budoucí primátor města František Jura. Přímo Jaroslavu Faltýnkovi se Večerníku nepodařilo dovolat.
Radim Fiala měl podle původních informací přenechat mandát Martinu Křupkovi, kterého díky preferenčním hlasům voličů přeskočil jak Fiala, tak nakonec i Pavel Dopita. „To je předčasná otázka. Zatím jsme o tom vůbec nejednali. Tento krok by musel být vynucen mojí zvýšenou zaneprázdněností i v Poslanecké sněmovně tak, aby mi časově zabránil vykonávat mandát zastupitele našeho města,“ napsal SMS na přímý dotaz Večerníku poslanec Radim Fiala.
A šuškalo se ještě o dalších změnách. Martin Balák (PéVéčko) měl údajně přepustit svůj mandát Pavlíně Radičové. Ani toto se však zatím nepotvrdilo. „Takhle to u nás nefunguje. Každý zastupitel za PéVéčko se ujme svého mandátu jako ostatní,“ odepřel spekulace vůdce hnutí Jiří Pospíšil.
A ještě jedno jméno padlo v souvislosti s výměnou křesla zastupitele. Tentokrát v řadách ODS a nezávislých osobností města Prostějova. Konkrétně v případě zvoleného Jana Zatloukala, kterého měl nahradit Radek Wagner. „Za poslední dny jsem slyšela už hodně ‚zaručených' zpráv, a tato k nim bezesporu patří,“ zareagovala pro Večerník lídryně této strany Milada Sokolová.
Tak uvidíme, zda se nakonec některá škatulata skutečně nebudou hýbat, nebo naopak avizované změny zůstanou opravdu jen spekulacemi.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments