Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Viditelně se nemohl smířit s prohrou. Hnutí Na rovinu! skončilo v komunálních volbách v Prostějově až na druhém místě. A tak zatímco před volbami překvapovalo velkohubé prohlášení Aleše Matyáška o tom, že cílí na volební zisk přes třicet procent hlasů, realita byla úplně jiná. Přesto právě Matyášek během minulého týdne nelenil a snažil se vyjednat „vlastní“ radniční koalici. Problém byl v tom, že i přes nehorázné sliby s ním takřka nikdo nechtěl jednat...

Minulý čtvrtek rozeslalo hnutí Na rovni! médiím nabídku ke koaliční spolupráci směřovanou k vybraným stranám a hnutím, které se po komunálních volbách dostaly do zastupitelstva v Prostějově. Návrh ale byl spíše výkřikem, který neměl šanci na úspěch. „Nechápu, když nás celou dobu kritizoval a podával udání, trestných oznámení a tak dále, že s námi chce spolupracovat,“ divili se politici ze sociální demokracie.
„Výsledek voleb zřetelně ukázal vůli občanů po změně vedení města Prostějova. Dosavadní informace o probíhajících jednáních však svědčí o dalším prodloužení funkcí hlavních aktérů současné koalice ČSSD a PéVéčko. Považujeme to za nešťastný krok a předkládáme proto veřejnou nabídku na ustavení Rady statutárního města Prostějova ze zástupců demokratických stran. Občané si zaslouží, aby jejich hlas byl vyslyšen. Vítěz voleb promarnil příležitost ke změně poměrů tím, že prakticky obnovuje dosavadní koalici pod svým mandátem. Lze si těžko představit novou politiku se starými spojenci,“ napsal ve svém prohlášení Aleš Matyášek, lídr hnutí Na rovinu!.
A co víc, Aleš Matyášek prý jednal o radniční koalici s vítězem voleb ANO 2011. „My jsme se se zástupci hnutí Na rovinu! setkali pouze jednou a po jednání jsme přišli na to, že diskusi o fungující koalice zahájíme s někým jiným, tedy PéVéčkem, ODS a ČSSD,“ potvrdil Večerníku jinou verzi budoucí primátor Prostějova František Jura. „Pan Matyášek rovněž oslovil i další strany. Nasliboval významné posty, dokonce někde nabídl, že přemluví mladého aktivistu Jakuba Čecha, aby nás už neočerňoval a nepodával udání,“ nechal se slyšet zdroj obeznámený s jiným jednáním. Podobně hovořil i jeden z prostějovských sociálních demokratů. „I přes několikerá odmítnutí pan Matyášek sdělil, že by sociální demokracii přenechal místo primátora,“ šokoval Večerník muž z ČSSD.
To stále ještě současná primátorka Alena Rašková byla naprosto otevřená. „Nabídku pana Matyáška jsem vnímala z médií. My jsme ale jednali pouze s vítězem voleb a novými koaličními partnery. Musím se trošku pousmát nad tím, že pan Matyášek vyzývá ke spolupráci lidi, které dřív společně s jinými opozičními zastupiteli udával, podával na ně trestní oznámení a jinak je špinil,“ zakroutila hlavou.
Nakonec se ukázalo, že kromě Změny pro Prostějov by s hnutím Na rovinu! do koaliční spolupráce nikdo nešel. To mimoděk ve svém prohlášení přiznal i sám Matyášek. „Bohužel s překvapením sledujeme, že naděje na změnu politiky v Prostějově se rozplývají v kuloárech. Povolebnímu postupu hnutí ANO nerozumíme a logicky tedy toto hnutí není součástí našeho návrhu, jestliže nejdříve jedná se starými koaličními partnery,“ uzavřel své vyjádření lídr hnutí.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments