Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Viditelně se nemohl smířit s prohrou. Hnutí Na rovinu! skončilo v komunálních volbách v Prostějově až na druhém místě. A tak zatímco před volbami překvapovalo velkohubé prohlášení Aleše Matyáška o tom, že cílí na volební zisk přes třicet procent hlasů, realita byla úplně jiná. Přesto právě Matyášek během minulého týdne nelenil a snažil se vyjednat „vlastní“ radniční koalici. Problém byl v tom, že i přes nehorázné sliby s ním takřka nikdo nechtěl jednat...

Minulý čtvrtek rozeslalo hnutí Na rovni! médiím nabídku ke koaliční spolupráci směřovanou k vybraným stranám a hnutím, které se po komunálních volbách dostaly do zastupitelstva v Prostějově. Návrh ale byl spíše výkřikem, který neměl šanci na úspěch. „Nechápu, když nás celou dobu kritizoval a podával udání, trestných oznámení a tak dále, že s námi chce spolupracovat,“ divili se politici ze sociální demokracie.
„Výsledek voleb zřetelně ukázal vůli občanů po změně vedení města Prostějova. Dosavadní informace o probíhajících jednáních však svědčí o dalším prodloužení funkcí hlavních aktérů současné koalice ČSSD a PéVéčko. Považujeme to za nešťastný krok a předkládáme proto veřejnou nabídku na ustavení Rady statutárního města Prostějova ze zástupců demokratických stran. Občané si zaslouží, aby jejich hlas byl vyslyšen. Vítěz voleb promarnil příležitost ke změně poměrů tím, že prakticky obnovuje dosavadní koalici pod svým mandátem. Lze si těžko představit novou politiku se starými spojenci,“ napsal ve svém prohlášení Aleš Matyášek, lídr hnutí Na rovinu!.
A co víc, Aleš Matyášek prý jednal o radniční koalici s vítězem voleb ANO 2011. „My jsme se se zástupci hnutí Na rovinu! setkali pouze jednou a po jednání jsme přišli na to, že diskusi o fungující koalice zahájíme s někým jiným, tedy PéVéčkem, ODS a ČSSD,“ potvrdil Večerníku jinou verzi budoucí primátor Prostějova František Jura. „Pan Matyášek rovněž oslovil i další strany. Nasliboval významné posty, dokonce někde nabídl, že přemluví mladého aktivistu Jakuba Čecha, aby nás už neočerňoval a nepodával udání,“ nechal se slyšet zdroj obeznámený s jiným jednáním. Podobně hovořil i jeden z prostějovských sociálních demokratů. „I přes několikerá odmítnutí pan Matyášek sdělil, že by sociální demokracii přenechal místo primátora,“ šokoval Večerník muž z ČSSD.
To stále ještě současná primátorka Alena Rašková byla naprosto otevřená. „Nabídku pana Matyáška jsem vnímala z médií. My jsme ale jednali pouze s vítězem voleb a novými koaličními partnery. Musím se trošku pousmát nad tím, že pan Matyášek vyzývá ke spolupráci lidi, které dřív společně s jinými opozičními zastupiteli udával, podával na ně trestní oznámení a jinak je špinil,“ zakroutila hlavou.
Nakonec se ukázalo, že kromě Změny pro Prostějov by s hnutím Na rovinu! do koaliční spolupráce nikdo nešel. To mimoděk ve svém prohlášení přiznal i sám Matyášek. „Bohužel s překvapením sledujeme, že naděje na změnu politiky v Prostějově se rozplývají v kuloárech. Povolebnímu postupu hnutí ANO nerozumíme a logicky tedy toto hnutí není součástí našeho návrhu, jestliže nejdříve jedná se starými koaličními partnery,“ uzavřel své vyjádření lídr hnutí.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments