Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě než došlo k vlastní volbě primátora, muselo nové zastupitelstvo řešit jeden oříšek. Opozice totiž navrhovala, aby se sice zachoval počet jedenácti radních, ovšem jen pěti uvolněných. Během minulého volebního období jich totiž bylo šest...

Pětice uvolněných radních v podobě primátora a čtyř náměstků ostatně fungovala dlouho v minulosti, k rozšíření jejich počtu na šest došlo po komunálních volbách v roce 2014. Tehdy vznikla nová koalice společně s komunisty a jako šestý uvolněný radní pro dotační politiku byl zvolen Jaroslav Šlambor. Minulé úterý se opoziční zastupitelé snažili o návrat ke starým pořádkům... „Navrhuji koncept jedenácti radních, ze kterých by bylo pět uvolněných. Tento počet je podle našeho klubu naprosto dostačující,“ nechal se slyšet Jan Navrátil, lídr hnutí Změna pro Prostějov. Stejný názor projevili zastupitelé z hnutí Na rovinu!, SPD - Tomio Okamura a KDU-ČSL.
Nově vzniklá radniční koalice však trvala na svém. „Podpoříme vznik jedenáctičlenné rady města společně se šesti uvolněnými členy,“ zkonstatoval za celou koalici Jiří Pospíšil (PéVéčko), který byl posléze zvolen prvním náměstkem primátora.
A jak ukázalo následné hlasování, předložený návrh vládnoucí garnitury nakonec získal většinovou podporu třiadvaceti hlasů zastupitelů. Deset z nich bylo proti, dva se hlasování zdrželi. V následujících čtyřech letech tedy bude mít Prostějov primátora a pět náměstků.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments