Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně zamotaná byla situace v Kralicích na Hané. Do místního devítičlenného zastupitelstva pronikli zástupci hned šesti kandidátek. Vybrat starostu z jejich středu tak nebylo vůbec nic snadného. Nakonec se jím v úterý 30. října stal Pavel Kolář, který v městysi již v minulosti starostoval celých jedenáct let.

Ten se vrací na místo starosty Kralic na Hané, a to po čtyřech letech od chvíle, kdy jej na tomto postu vystřídal Petr Neoral. Jako místostarostky byly zvoleny Nicole Grossertová a Veronika Petrželová Bašná. Ta přitom do zastupitelstva pronikla z páté pozice kandidátky hnutí ANO 2011, jejímž lídrem byl stávající starosta Neoral. Veronika Petrželová Bašná, která získala relativně dost preferenčních hlasů, však nakonec místo jedničky vlastní kandidátky dosti překvapivě podpořila právě Pavla Koláře. Za to pak získala post místostarostky, což jí mnozí ze zástupců hnutí ANO 2011 měli celkem pochopitelně za zlé...
Jednoznačně nejvíce preferenčních hlasů získal Radim Maleček, který v okolí městyse vysadil sám či s podporou dalších přes tisíc stromů. Ten nejprve o post starosty neusiloval a prosazoval dvojku své kandidátky. Nakonec do volby šel, ale většina zastupitelů již v tu chvíli byla rozhodnuta pro zvolení Pavla Koláře. Toho pak Maleček veřejně podpořil.
„V našem městysi bych chtěl zlepšit komunikaci s občany a do příštích let chci dokončit rozpracované akce, vybudovat sběrný dvůr, kanalizaci v Kraličkách, kulturní a sportovní zázemí a pokračovat ve výsadbě zeleně,“ nastínil sedmašedesátiletý Pavel Kolář své priority pro další čtyři roky.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments