Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulé pondělí 5. listopadu se v konickém zámku konalo ustavující jednání konického zastupitelstva. Starostou města na něm byl zvolen Michal Obrusník, který ve funkci nahradil Františka Nováka. Ten se rozhodl mu tento post přenechat. Místostarostou zůstal Jaroslav Procházka. Jaké jsou cíle nového prvního muže třítisícové metropole Mikroregionu Konicko?

Už před volbami se zkušený starosta František Novák nechal slyšet, že kvůli jistému opotřebení nehodlá ve své funkci pokračovat. Jako svého nástupce vybral dosavadního zaměstnance Městského úřadu Konice Michala Obrusníka. Právě on byl jedničkou kandidátky Starostů a nezávislých, která nakonec ve volbách získala nejvíce hlasů. Přestože se do konického zastupitelstva dostali zástupci hned šesti politických uskupení, k dohodě tam zřejmě i díky odcházejícímu starostovi došlo rychle. Michal Obrusník tak byl uplynulé pondělí zvolen starostou, křeslo místostarosty obhájil Jaroslav Procházka (KDU-ČSL). Členy rady města byli jmenováni Arnold Rozehnal (ODS), Antonín Vymětal (Starostové a nezávislí) a Vlastimil Šmída (ČSSD), který ze všech kandidátů získal nejvyšší počet hlasů.

Chtějí dokončit modernizaci školy a opravu sokolovny
Priority města jsou dle starosty obsaženy ve Strategickém plánu rozvoje Konice. „Z krátkodobého pohledu je potřeba dokončit projekty ´Modernizace učeben základní školy v Konici´ a zejména ´Vytvoření komunitního centra v Konici´. Z dlouhodobého hlediska je nezbytné řešit otázky pozemních komunikací, chodníků, ale například i otázky rozvoje bydlení. Rekonstrukci vyžaduje náměstí, značné opravy pak budovy v majetku města. Hledat musíme i cesty ke zvyšování počtu pracovních míst,“ reagoval na dotaz Večerníku Michal Obrusník s tím, že vše bude závislé na finančních možnostech města a získání případných dotací.
Obrusník chce v první řadě navázat na dobrou práci předchozího zastupitelstva. „Jsem přesvědčen, že my všichni, kteří ve městě žijeme, dobře víme, co je potřeba opravit, vybudovat či rozvinout. Samozřejmě že otázkou je, co si přejeme a na co skutečně máme. Za sebe mohu říci, že se budu maximálně snažit zajistit finance pro naplnění potřeb města a zároveň se budu snažit je ve spolupráci se zastupiteli vynakládat efektivně, hospodárně a účelně,“ přislíbil nový konický starosta.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments