Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulé pondělí 5. listopadu se v konickém zámku konalo ustavující jednání konického zastupitelstva. Starostou města na něm byl zvolen Michal Obrusník, který ve funkci nahradil Františka Nováka. Ten se rozhodl mu tento post přenechat. Místostarostou zůstal Jaroslav Procházka. Jaké jsou cíle nového prvního muže třítisícové metropole Mikroregionu Konicko?

Už před volbami se zkušený starosta František Novák nechal slyšet, že kvůli jistému opotřebení nehodlá ve své funkci pokračovat. Jako svého nástupce vybral dosavadního zaměstnance Městského úřadu Konice Michala Obrusníka. Právě on byl jedničkou kandidátky Starostů a nezávislých, která nakonec ve volbách získala nejvíce hlasů. Přestože se do konického zastupitelstva dostali zástupci hned šesti politických uskupení, k dohodě tam zřejmě i díky odcházejícímu starostovi došlo rychle. Michal Obrusník tak byl uplynulé pondělí zvolen starostou, křeslo místostarosty obhájil Jaroslav Procházka (KDU-ČSL). Členy rady města byli jmenováni Arnold Rozehnal (ODS), Antonín Vymětal (Starostové a nezávislí) a Vlastimil Šmída (ČSSD), který ze všech kandidátů získal nejvyšší počet hlasů.

Chtějí dokončit modernizaci školy a opravu sokolovny
Priority města jsou dle starosty obsaženy ve Strategickém plánu rozvoje Konice. „Z krátkodobého pohledu je potřeba dokončit projekty ´Modernizace učeben základní školy v Konici´ a zejména ´Vytvoření komunitního centra v Konici´. Z dlouhodobého hlediska je nezbytné řešit otázky pozemních komunikací, chodníků, ale například i otázky rozvoje bydlení. Rekonstrukci vyžaduje náměstí, značné opravy pak budovy v majetku města. Hledat musíme i cesty ke zvyšování počtu pracovních míst,“ reagoval na dotaz Večerníku Michal Obrusník s tím, že vše bude závislé na finančních možnostech města a získání případných dotací.
Obrusník chce v první řadě navázat na dobrou práci předchozího zastupitelstva. „Jsem přesvědčen, že my všichni, kteří ve městě žijeme, dobře víme, co je potřeba opravit, vybudovat či rozvinout. Samozřejmě že otázkou je, co si přejeme a na co skutečně máme. Za sebe mohu říci, že se budu maximálně snažit zajistit finance pro naplnění potřeb města a zároveň se budu snažit je ve spolupráci se zastupiteli vynakládat efektivně, hospodárně a účelně,“ přislíbil nový konický starosta.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments