Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulé pondělí 5. listopadu se v konickém zámku konalo ustavující jednání konického zastupitelstva. Starostou města na něm byl zvolen Michal Obrusník, který ve funkci nahradil Františka Nováka. Ten se rozhodl mu tento post přenechat. Místostarostou zůstal Jaroslav Procházka. Jaké jsou cíle nového prvního muže třítisícové metropole Mikroregionu Konicko?

Už před volbami se zkušený starosta František Novák nechal slyšet, že kvůli jistému opotřebení nehodlá ve své funkci pokračovat. Jako svého nástupce vybral dosavadního zaměstnance Městského úřadu Konice Michala Obrusníka. Právě on byl jedničkou kandidátky Starostů a nezávislých, která nakonec ve volbách získala nejvíce hlasů. Přestože se do konického zastupitelstva dostali zástupci hned šesti politických uskupení, k dohodě tam zřejmě i díky odcházejícímu starostovi došlo rychle. Michal Obrusník tak byl uplynulé pondělí zvolen starostou, křeslo místostarosty obhájil Jaroslav Procházka (KDU-ČSL). Členy rady města byli jmenováni Arnold Rozehnal (ODS), Antonín Vymětal (Starostové a nezávislí) a Vlastimil Šmída (ČSSD), který ze všech kandidátů získal nejvyšší počet hlasů.

Chtějí dokončit modernizaci školy a opravu sokolovny
Priority města jsou dle starosty obsaženy ve Strategickém plánu rozvoje Konice. „Z krátkodobého pohledu je potřeba dokončit projekty ´Modernizace učeben základní školy v Konici´ a zejména ´Vytvoření komunitního centra v Konici´. Z dlouhodobého hlediska je nezbytné řešit otázky pozemních komunikací, chodníků, ale například i otázky rozvoje bydlení. Rekonstrukci vyžaduje náměstí, značné opravy pak budovy v majetku města. Hledat musíme i cesty ke zvyšování počtu pracovních míst,“ reagoval na dotaz Večerníku Michal Obrusník s tím, že vše bude závislé na finančních možnostech města a získání případných dotací.
Obrusník chce v první řadě navázat na dobrou práci předchozího zastupitelstva. „Jsem přesvědčen, že my všichni, kteří ve městě žijeme, dobře víme, co je potřeba opravit, vybudovat či rozvinout. Samozřejmě že otázkou je, co si přejeme a na co skutečně máme. Za sebe mohu říci, že se budu maximálně snažit zajistit finance pro naplnění potřeb města a zároveň se budu snažit je ve spolupráci se zastupiteli vynakládat efektivně, hospodárně a účelně,“ přislíbil nový konický starosta.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments