Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ustavující zasedání nového zastupitelstva proběhlo také v Otaslavicích. Přestože důvěru občanů obdrželi vesměs lidé, kteří obec v uplynulých čtyřech letech vedli, k jedné změně ve vedení obce přesto dochází. Místostarostku Boženu Bartošovou (ANO 2011) vystřídal Vladimír Ambros, který kandidoval za subjekt „Myslíme na budoucnost, nezapomínáme na tradice“.

Jednoznačným vítězem komunálních voleb se stal dosavadní starosta obce Marek Hýbl, který nasbíral 439 hlasů. Celé sdružení ´Nezávislí kandidáti´ triumfovali s 35,54 % a velkou převahou před ostatními kandidátkami. To jim vyneslo čtyři mandáty, čímž voliči rozhodli, jakým směrem se bude obec v dalších čtyřech letech ubírat. Vedle Hýbla dostali důvěru Ctibor Řehulka, Jaroslav Rušil a Lenka Gottwaldová. Vedle Ambrose zůstal místostarostou Mojmír Sokol, a to i přesto, že jeho sdružení ´Společně pro Otaslavice´ skončilo až čtvrté a získalo pouhý jeden mandát. Trochu paradoxem také je, že oba zvolení místostarostové obdrželi druhý a třetí nejmenší počet hlasů ze všech zastupitelů, mezi nimiž jsou celkem tři nové tváře.V pomyslné opozici tak zůstávají pouze dva zastupitelé - Josef Kaláb z KDU-ČSL a dnes již tedy bývalá místostarostka Božena Bartošová, která mimochodem obdržela od otaslavických občanů třetí nevyšší počet hlasů. Její rozhodnutí neucházet se nadále o post druhé či třetí ženy obce vzbudilo mezi občany velké překvapení. Proč se tak stalo?„Vztah mezi starostou a místostarostou by měl být založen především na vzájemné důvěře a podpoře. V posledním půlroce před volbami se moje pozice v obci změnila, postupně jsem ztrácela právě podporu starosty. Pravděpodobně se moje rostoucí popularita před volbami nehodila, po obci se začaly šířit různé spekulace o mé osobě, které se ale nezakládaly na pravdě,“ vysvětlila nám svůj překvapivý krok Bartošová. Večerník se tázal i starosty Marka Hýbla. „Paní bývalá místostarostka se postupně přestala účastnit porad vedení obce, přesto jsme spolu po volbách hovořili, stejně jako s dalšími subjekty, které ve volbách uspěly. Sdělila mi při tom své rozhodnutí nadále o tuto funkci neusilovat, čímž bylo jasno,“ popsal situaci ze svého pohledu staronový vládce Otaslavic.Božena Bartošová, známá svým elánem a aktivitou, s nimiž pracuje pro obec, ovšem nečinností trpět nebude. „V zastupitelstvu obce budu působit ve výboru pro životní prostředí a to je opravdu velice široké pole působnosti. Docela se na změnu těším,“ dívá se exmístostarostka do budoucna s optimismem.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments