Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Místostarostou se stal strážník Městské policie Prostějov Lukáš Najman MOŘICE Nejasná situace nastala po letošních komunálních volbách v Mořicích. Zvítězila tam kandidátka „Volby pro Mořice“ vedená místním knihovníkem Tomášem Pavelkou, většinu v zastupitelstvu ovšem nezískala.

Došlo totiž k navázání na předchozí spolupráci zbývajících tří sdružení, což vedlo ke „svržení“ dlouholetého starosty Jaroslava Knapa. Post starosty díky tomu obhájil Martin Obruča, místostarostou se stal zástupce sdružení „Volby pro Mořice“ Lukáš Najman. První vyjednávání bylo na lídrovi vítězné „Volby pro Mořice“ Tomáši Pavelkovi. Ten navrhoval sebe jako neuvolněného starostu a Martina Obruču jako uvolněného místostarostu. Vše dopadlo nakonec jinak. Po vyjednávání byl starostou jednomyslně zvolen Martin Obruča, Pavelka nakonec neprošel ani jako místostarosta. Tím se posléze stal strážník Městské policie Prostějov Lukáš Najman. Paradoxně se tak stalo, přestože se on i zástupci kandidátky, za kterou byl zvolen, při jeho volbě zdrželi hlasování. Odměnu pro místostarostu zastupitelé odhlasovali ve výši pět tisíc korun měsíčně. „Myslím, že všichni zastupitelé mají stejné cíle, což se projevilo i v předvolebních programech. Nyní uvidíme, jak si sedneme lidsky. Věřím, že by to mohlo šlapat,“ okomentoval povolební situaci staronový starosta Martin Obruča. Hlavní prioritou obce je dle něj příprava na kompletní rekonstrukci chodníků a vybudování nových. „Součástí celého projektu by měly být i rekonstrukce autobusové zastávky a vybudování nových parkovacích míst, kterých tu máme skutečně málo. V současné době se snažíme o získání stavebního povolení. Dále plánujeme přestavbu objektu školy, která již přes dvacet let neplní svůj účel.  Vzniknout by zde mělo osm sociálních bytů,“ nastínil Obruča.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments