V prvním utkání druhé třetiny základní části se hanácký celek utkal na domácím ledě se Sokolovem. Dvoubrankový náskok, který si Jestřábi dokázali vytvořit ve druhé části jim vydržel necelých osm minut. Třetí třetina, i přes velké šance, rozhodující branku nepřinesla, a tak se za stavu 3:3 šlo do prodloužení. V tom se trefil sokolovský Pohl a zařídil svému týmu dva body.

Středeční utkání se Sokolovem začalo velmi zostra. Po 28 vteřinách přišel první faul zápasu, a to na straně Baníku. V té Prostějov nic zásadního nevytvořil, a hosté si tak s klidem pohlídali svoji branku. Do velké šance se naopak na druhé straně ve 3. minutě dostal Kuťák, který vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu, ale orazítkoval jen tyčku Bláhovi branky. Poprvé se měnilo skóre v čase 7:12.