Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 slamborVýrazné protesty opozice zaznamenal Večerník při volbě Jaroslava Šlambora (KSČM) coby uvolněného radního. Ten by se měl podle návrhu koalice starat o dotace, což zůstalo trnem v oku mnohým diskutujícím na toto téma...

33 volbySlatinky jsou na nohou! Všichni tři zastupitelé zvolení na kandidátce současného starosty obce s 587 obyvateli odstoupili. Příčinou je krach povolebních vyjednávání. Nový termín voleb nebyl na konci uplynulého týdne znám.

44 pivin1Jako jedna z prvních obcí na Prostějovsku uspořádal ustavující zasedání nového zastupitelstva Pivín. Přestože Večerník v povolebním hodnocení předpokládal pokračování stávajícího starosty Jana Vrány, poslední informace naznačovaly, že může být všechno jinak! „Vrána už nebude starostou, obešli ho,“ zazněla ve středu jedna ze spekulací. Nakonec ale vše dopadlo tak, jak se původně očekávalo...

42 top anoStrana TOP 09 a Nezávislí Prostějované i hnutí ANO 2011 vsadily v Prostějově v předvolební kampani na jednu a tu samou reklamní agenturu. Po sečtení výsledků byla i od některých kandidátů těchto subjektů slyšet kritika snášející se na údajně totálně zpackanou strategii kampaně, která v konečném důsledku stála za ztrátou několika stovek hlasů voličů. TOP 09 oproti minulým komunálním volbám ztratila jeden mandát v zastupitelstvu, a co si budeme povídat, faktem je, že v Prostějově oproti jiným městům totálně propadli také „Babišovci“...

KOALICE UPEČENA! Primátorem zůstane Pišťák

Tak už víme, kdo bude po čtyři roky řídit prostějovský magistrát. To, co Večerník avizoval ve svém pondělním vydání, se dnes stalo skutečností. V úterý 21. října 2014 se vítězná strana ČSSD dohodla na spolupráci s hnutím PéVéčko a KSČM! Ostatně právě toto spojení odhadoval Večerník už před volbami jako nejpravděpodobnější, což potvrdilo naše dobré povědomí o prostějovské politice.

40 blumensteinV Prostějově vzniká koalice, která po 25 letech do čela města přivede nereformovanou Komunistickou stranu. Čtvrtstoletí od pádu totalitního režimu v naší zemi bohužel v našem městě oslavíme s komunisty v Radě města. Považujeme vytvoření koalice ČSSD, KSČM a hnutí Pévéčko za skandální pošlapání demokratické prostějovské tradice.

42 plumlov susenSpolupráci dvou dříve znesvářených táborů přineslo povolební jednání v Plumlově. Vítěz voleb z KDU-ČSL ustoupil a dvě uvolněné funkce přenechal svým novým koaličním partnerům. Práce na radnici tak i po letošních volbách zůstane hlavním zdrojem příjmů pro starostu Adolfa Sušně (ODS) a místostarostu Martina Hyndricha (Nezávislí). Ve vedení města zasedne i všeobecně uznávaný manažer a majitel oděvní firmy Pavel Koutný. Jaká je situace v dalších městech prostějovského regionu?

41 jancikovaDo výsledků voleb se i v jednotlivých městech v regionu výrazně promítl výrazně vyšší počet kandidátek. Přesto stále rozhodovaly zejména osobnosti. V tomto smyslu může slavit především současný starosta Kostelce na Hané Ladislav Hynek (ČSSD) a starostka Němčic nad Hanou Ivana Dvořáková (ČSSD). Solidní prostor pro další vyjednávání má i konický starosta Jan Novák (Starostové a nezávislí). Naopak do svízelné situace se dostal dosavadní první muž Plumlova Adolf Sušeň (ODS).

41 zastupitelstvoV nově složeném Zastupitelstvu Statutárního města Prostějova bude poměrně značný průvan. Třináct ku třinácti. Takový je poměr mezi těmi, kteří opouštějí lavice v obřadní síni radnice a logicky těmi, kteří je nahradí.

Přehled výsledků na Prostějovsku si můžete prohlédnout pdfZDE

41 peveckoNa rozdíl od některých zavedených značek se nedávno založené hnutí PéVéčko těšilo přízni voličů a lze je do jisté míry považovat za vítěze voleb. Jak si je vědom jeho lídr Jiří Pospíšil, mohou totiž být oním pověstným jazýčkem na vahách při sestavování městské rady.

41 odsNečekali žádnou revoluci, přesto v sobotu večer litovali ztráty jednoho mandátu. Občanská demokratická strana se v prostějovském zastupitelstvu poprvé v novodobé historii stane součástí opozice. Po velmi úspěšných dvou desetiletích, kdy se tato tradiční pravicová strana střídala ve vedení města a úzce spolupracovala se sociálními demokraty, se tak připravuje na zcela novou a odlišnou roli. 

41 kscmKonečné výsledky komunálních voleb sledovali ve svém sídle v Lidické ulici pochopitelně i představitelé prostějovské Komunistické strany Čech a Moravy. Ještě v sobotu dopoledne dlouholetý zastupitel Josef Augustin Večerníku prozradil, že cílem komunistů je získat místo dosavadních pěti mandátů ještě o jeden navíc. Nakonec ale od voličů obdrželi pouhé čtyři, zklamání ale kupodivu necítí. Naopak! 

41 kdu-cslVolební výsledky potěšily také členy zdejší KDU-ČSL. U neformálního posezení v Lidovém domě na Vápenici proto nechyběla dobrá nálada, obložené chlebíčky, výborné koláčky ani bílé vínko na přípitek. 

41 anoVolební štáb hnutí ANO 2011 se vtěsnal do irské hospůdky Peter´s Pub na Dolní ulici. Po celý večer vládla uvolněná atmosféra, druhé místo v ryze prvních prostějovských volbách lze za současné konstelace považovat za úspěch.

41 cssdNestranný člověk by očekával třesk špuntů od šampaňského a bujaré oslavy. Nic takového se ale ve štábu ČSSD v sídle okresního výboru v Netušilově ulici nedělo. Člověk by snad v sobotu večer ani nepoznal, že se ocitnul mezi přesvědčivými vítězi komunálních voleb!

41 skritci1Rodiny s dětmi si užívali příjemné podzimní páteční odpoledne v Kolářových sadech i díky pracovníkům Ekocentra Iris, kteří pro malé i větší šikuly připravili poučnou i zábavnou skřítčí stromovou stezku.

41 patVe volebním štábu vítěze komunálních voleb do Zastupitelstva Statutárního města Prostějova příliš radosti není, jak by se mohlo očekávat. Sociální demokraté v čele s primátorem Miroslavem Pišťákem budou jednat o složení koalice, ale v žádném případě je nečeká nic jednoduchého. Ať už bude toto složení jakékoliv, půjde o velmi křehkou jednotu s minimální převahou mandátů.

41 topkaStatutární město má odvoleno. Sečteno je 100% všech okrsků, vítězství udržela od prvopočátku vedoucí ČSSD s 25,51 procenty všech možných hlasů. Druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 15,79 procenty, třetí nově založené PéVéčko s 11,01. O čtvrté místo se podělili KSČM a Změna pro Prostějov se shodným ziskem 10,44, na šesté příčce skončila TOP 09 a Nezávislí Prostějované se 7,37, sedmá je ODS, která obdržela 6,97 procent hlasů a osmá KDU-ČSL 6,27. Pod pětiprocentní hranicí zůstaly čtyři subjekty, které se tak do zastupitelstva nepodívají - Úsvit přímé demokracie 3,52, Moravané 1,60, Koruna Česká 0,88 a poslední Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska 0,76.

41 PišťourPo sečtení tří čtvrtin všech hlasů je v Prostějově situace stále poměrně stejná. Ještě přdtím, než dojde ke sčítání těch největších městských okrsků, stále vede ČSSD s lídrem Miroslavem Pišťákem s 25,55 procenta hlasů. Druhé je stále hnutí ANO 2011, kterému doposud voliči odevzdali 15,78%. Na třetí místo se vyšvihlo PéVéčko (11,26%) následované těsně komunisty (10,54%) a Změnou pro Prostějov (10,18%). Do zastupitelstva by se v tuto chvíli dostali ještě kandidáti ODS (7,16%), TOP09 (7,17%) a KDU-ČSL (6,27%). Smůlu mají a pětiprocentní hranici neprolomili zatím zástupci Úsvitu přímé demokracie (3,50%), Moravanů (1,67%), Republikánů (0,83%) a Koruny české (0,26%).  

41 PišťourVíce než čtvrtina volebních okrsků je sečtena už i přímo v Prostějově! S velkým náskokem zatím vede ČSSD s 25,50 procenty hlasů. To zatím předpokládá, že primátorské křeslo by mohl obhájit Miroslav Pišťák. Druhé místo si zatím drží hnutí ANO 2011 s lídryní Hanou Naiclerovou (15,68%). O pomyslnou bronzovou příčku se v tuto chvíli perou PéVéčko s 11,48 procenty, KSČM 10,30 % a Změna pro Prostějov 9,77 procenta. Do zastupitelstva by se po čtvrtině sečtených hlasů dostali ještě zástupci ODS (7,93%), TOP09 (6,48%) a KDU-ČSL s 5,98 procent hlasů. Takzvaně pod čárou nyní zůstávají Úsvit přímé demokracie (3,82%), Moravané (1,86%), Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska (0,96%) a Koruna česká (0,24%).

41 chorazka 1

Historicky první on line reportáž zpravodajského serveru Prostějovského Večerníku z komunálních voleb pomalu vrcholí. Naši redaktoři přinášeli žhavé aktuální zprávy z desítek volebních místností celého regionu. Tolik očekávaná volba vhodných kandidátů do zastupitelstev obcí a měst je za námi. Sčítání hlasů má podle vyjádření Českého statistického úřadu trvat až do nedělního rána. V některých obcích na Prostějovsku už ale mají hotovo! 

41 volby ilustracni

Zatímco v Prostějově se v restauracích a vinárnách sejdou volební štáby jednotlivých stran, politici z menších měst a obcí v regionu „komunálky” tak náruživě neprožívají a na víkend si už udělali úplně jiný program.

41 konecZvuk radničních hodin oznamující čtrnáctou hodinu není dnes všední záležitostí. Právě v tento čas se uzavřely volební místnosti a tím byly ukončeny komunální volby do zastupitelstvech Statutárního města Prostějov i těch obecních. Přímo v Prostějově s sebou volby nesou hořkou pachuť nečekané nízké účasti voličů. V obcích je to daleko lepší, někdy dokonce hlásí takřka stoprocentní účast!

41 volby konec pa1FOTOGALERIE: První volební den je za námi. Na první pohled se nezdálo, že by se Prostějované přímo hrnuli do volebních místností. Jestli tedy dnes voliči nedoženou určité manko, účast na Prostějovsku jen sotva přesáhne hranici padesáti procent. Od čtrnácté hodiny vám www.vecernikpv.cz přinášel on-line zpravodajství ze všech koutů bývalého okresu. Podle toho, jak se nám v jednotlivých volebních místnostech lidé svěřovali, bude sečítání jejich hlasů opravdu hodně napínavé. Co člověk, to jiný názor. Ale nenechme se zmýlit, oficiální výsledky budou známé až v sobotu večer, potvrzené mají být dokonce až později.

41 smlouvuHodně podivně působí nedávné vyjádření lídra hnutí Radima Fialy k problematice žaloby společnosti Manthellan na město Prostějov. Nutno totiž v této souvislosti poznamenat, že k žádné šlamastyce okolo obrovské investice v centru města by nedošlo, kdyby  před lety bývalý místostarosta Pavel Drmola dělal svoji práci lépe a pořádně. Právě za ním, jakožto předkladatelem hlavního materiálu, jdou první stěžejní problémy či nesrovnalosti. Ano, ten Pavel Drmola, který je nyní na třetím místě kandidátky právě „Fialova“ Úsvitu...  

41 volby region 023FOTOGALERIE: Hned pět kandidátek se uchází o celkem devět zastupitelských postů v Bílovicích-Lutotíně. A zájmu kandidátů odpovídá i zájem voličů, jen za prvních pětadvacet minut jich do volební místnosti obce s přibližně pětistovkou obyvatel dorazilo šestnáct.

41 naiclerovaPotenciální první prostějovská primátorka Hana Naiclerová z hnutí ANO 2011 odvolila v pátek přesně v 19 hod. v domovských Domamyslicích.

41 chorazka 1Celkem čtyři volební okrsky hostilo Reálné gymnázium se základní školou na Studentské ulici (bývalá „Chorázka“). V době před pátou hodinou odpolední se ale nejspíš dalo říct, že se voliči pomalu trousili. A to sem patří občané od Vodní až po Okružní a začátek Dolní ulice.

41 volby smrzice 001FOTOGALERIE: Už to nikdo nezastaví! Lidé z celého Prostějovska už začínají brát volební místnosti útokem a www.vecernikpv.cz je u toho! Voliči se v tuto chvíli už našim redaktorům svěřují, koho zvolili a proč. Postupně budeme všechny čtenáře seznamovat s průběhem voleb a s jejich nezaměnitelnou atmosférou, chybět pochopitelně nebudou ani úsměvné perličky, kterých jsme už v prvních minutách zaznamenali nespočet.  Vše důležité najdete v on line zpravodajství Večerníku, stačí kliknout na horní lištu a jen sledovat...

Po prostudování volebních programů jednotlivých politických stran a hnutí kandidujících do Zastupitelstva Statutárního města Prostějov oslovil Večerník jednotlivé lídry (či jejich zástupce) a tím i praktické (nikoliv však bezpodmínečné) kandidáty na post historicky prvního z voleb vzešlého primátora či primátorku. Celému tuctu mužů i žen položil Večerník tři otázky, které podle našeho názoru korespondují s tím hlavním, co jednotlivé politické subjekty hodlají po komunálních volbách v případě úspěchu na radnici prosazovat. Všichni, až na dvě výjimky, přivítali možnost vyjádřit se k některým základním bodům svých programů. Poskytnout rozhovor odmítli, respektive vůbec nereagovali na nabídku Večerníku, Jelena Haluzová z hnutí Úsvit přímé demokracie a Pavel Makový z Koruny české – monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska. Ostatní lídři stran a hnutí odpověděli na tři položené otázky.

41 start1FOTOGALERIE: Voliči z celého Prostějovska se konečně dočkali! Právě teď, úderem čtrnácté hodiny se otevřely volební místnosti přímo v Prostějově i ve dvaadevadesáti obcích celého bývalého okresu. Voliči, právě teď můžete projevit svoji vůli a dát důvěru těm, o kterých jste přesvědčeni, že by město či danou obec vedli nejlépe.

O hlasy se uchází i šest osmnáctiletých studentů

 

Na Prostějovsku kandiduje celkem 2 938 občanů. Najdeme mezi nimi 1 986 mužů a 952 žen. Průměrný věk kandidátů je 45 let a 7 měsíců. Najdou se však i výrazně starší a mladší kandidáti.

* Prostějovská masa, naopak v Lešanech se do zastupitelstva nehrnou

Největší pravděpodobnost na zvolení mají kandidáti v Lešanech. Do sedmičlenného zastupitelstva v obci kandiduje na jediné kandidátce celkem osm lidí. Naopak největší nátřesk na jedno zastupitelské křeslo je v Prostějově. O pětatřicet míst se uchází 396 lidí na dvanáct kandidátkách. Z toho vyplývá, že do zastupitelstva pronikne průměrně asi každý jedenáctý uchazeč.

Zastupitelstvo města Prostějova má 35 členů, což znamená, že na svých hlasovacích lístcích můžete zaškrtnout maximálně 35 kandidátů. Do svých schránek obdržíte jediný hlasovací lístek, na němž budou ve vylosovaném pořadí uvedeny všechny strany a politická hnutí, která ve městě kandidují. Máte několik možností, jakým způsobem volit své zástupce do zastupitelstva:

41 rodinne odpol CSSD 010FOTOGALERIE: Své poslední setkání s voliči pojala prostějovská ČSSD poněkud netradičně. Vzhledem k tomu, že konkurenční ANO vyjádřilo obavu, že by akce ČSSD mohla přehlušit cimbál tohoto hnutí, rozhodli se pořadatelé učinit vstřícný krok vůči tomuto novému subjektu na politické scéně v Prostějově a přesunout svoji akci z náměstí T.G.M. před pomník Jiřího Wolkera, prostějovského rodáka a básníka. Na počátku přivítal přítomné moderátor a DJ celé akce pan Zakopal.

40 mrklasUž před druhými volbami z posledních let požádal Večerník renomovaného politologa Ladislava Mrklase o analýzu současného stavu situace ve městě a nástinu, jak mohou proběhnout víkendové komunální volby přímo v Prostějově. A i u expertů se očekává vskutku vyrovnaná a nevyzpytatelná bitva. „Očekávám souboj ČSSD a ANO 2011. Bude to na těsno a může to dopadnout jakkoliv,“ říká v exkluzivním rozhovoru Ladislav Mrklas (na snímku), odborník na volby.

39 ods logoPřekvapivé a velmi důležité podpory se dostalo dvěma předním kandidátům prostějovských občanských demokratů. Miladu Sokolovou a Tomáše Blumensteina totiž před volbami podpořil jeden z nejpopulárnějších českých pravicových politiků Jiří Pospíšil. Politik, který si získal značnou popularitu jako ministr spravedlnosti, protože státním zástupcům „rozvázal“ ruce k vyšetřování i velkých kauz, je v současnosti evropským poslancem. Do Evropského parlamentu byl zvolen jako nestraník za TOP 09.

40 smetanaPROSTĚJOVSKÝ Večerník společně s prostějovskými kandidáty České strany sociálně- demokratické připravil pro všechny čtenáře VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽ. Ten nejlepší a nejšťastnější z vás přitom mohl vyhrát TABLET. Štěstí se nakonec usmálo na Janu Zaorálkovou z Prostějova.

40 titulkaObyčejný člověk by řekl, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Jak ale Večerník zjistil, tímto se neřídí někteří lídři politických stran a hnutí v Prostějově, kteří už teď vyjednávají o povolebních koalicích na radnici! Ne že by přímo stahovali kalhoty, tak daleko jim do soukromí Večerník nevidí, ale víme, že křesla v zastupitelstvu a hlavně v radě města jsou pro některé snad už ROZDĚLENA! Alespoň někteří se podle toho už nyní chovají. Aktivní je v tomto směru především stávající opozice a před třemi roky založené hnutí. 

40 blumenFOTOGALERIE: Na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku probíhala VELKÁ PODZIMNÍ SOUTĚŽ s prostějovskými kandidáty Občanské demokratické strany, která obsahovala tři kola. Vyhrát se dalo po každém z dějství, ale hlavně na samotný závěr „Všichni, kdo správně odpověděli, byli zařazeni do celkového slosování o hlavní cenu - úhradu letošního poplatku za odvoz odpadu pro celou rodinu,“ nastínil pravidla Petr Sokol, šéf prostějovské buňky ODS. A jeho slova můžeme potvrdit. Stejně jako velký zájem, který jste o celé klání projevili.

40 brusleni 033FOTOGALERIE: Klub Sociálně demokratických žen Prostějov včera uspořádal spolu s Klubem Onko Diana Prostějov akci s názvem „Charitativní bruslení s Dianou“, která proběhla pod záštitou pana primátora Statutárního města Prostějov Miroslava Pišťáka. 

40 zabavne XFOTOGALERIE: Volební kampaň je v plném proudu, a tak i ČSSD v Prostějově uskutečnila dne 3. 10. 2014 svou předem avizovanou akci s názvem Zábavné odpoledne s Prostějovskou ČSSD. Akce začala v 15 hodin a to vystoupením prostějovské hudební skupiny PV Rock and Roll Klasik. Po úvodním svižném rock and rollu se přítomným občanům představili kandidáti ČSSD v Prostějově, usilující o právo zastupovat občany v městském zastupitelstvu, v čele s panem primátorem Miroslavem Pišťákem.

Prostějovský Večerník uspořádal ve středu diskuzní veřejnou besedu, která do té doby neměla v našem městě obdoby. V přednáškovém sále Národního domu se nám podařilo za jeden stůl posadit osm lídrů politických stran a hnutí, které kandidují do Zastupitelstva Statutárního města Prostějova. Který ze škarohlídů předpokládal fiasko celé akce a nezájem ze strany veřejnosti, ten se škaredě pletl. Nabitý sál a naprosto korektní, i když mnohdy tvrdá, diskuze mezi politiky usilujícími o post primátora Prostějova jasně dokázaly, že podobné akce dříve známé pouze z televize tady opravdu chyběly.

40 usvitHodně podivně působí nedávné vyjádření lídra hnutí Radima Fialy k problematice žaloby společnosti Manthellan na město Prostějov. Nutno totiž v této souvislosti poznamenat, že k žádné šlamastyce okolo obrovské investice v centru města by nedošlo, kdyby  před lety bývalý místostarosta Pavel Drmola dělal svoji práci lépe a pořádně. Právě za ním, jakožto předkladatelem hlavního materiálu, jdou první stěžejní problémy či nesrovnalosti. Ano, ten Pavel Drmola, který je nyní na třetím místě kandidátky právě „Fialova“ Úsvitu...

39 fiala„Mám srdce v Prostějově,“ hlásá na předvolebních plakátech poslanec Radim Fiala, kandidát hnutí Úsvit přímé demokracie do Zastupitelstva Statutárního města Prostějova. Jakou je však život v našem městě jeho skutečnou srdeční záležitostí, prokázal naposledy v úterý 23. září. Na tolik důležité jednání nejenže nepřišel, ale navíc tak učinil bez jakékoliv omluvy!

39 ods logoDo zastupitelstva míří také Jan Zatloukal a Lenka Růžičková

Už pohled na sestavu kandidátních listin pro říjnové komunální volby nahrává představě, že přes předvolební humbuk jsou vody městské politiky pořádně stojaté. Řada stran nejenom, že zalovila v obdobné množině kandidátů, ale hned několik z nich má dokonce stejné lídry jako před čtyřmi lety. Specialitou jsou pak kandidáti na primátora, kteří nejenže usilovali o důvěru již při minulých volbách, tehdy ale nosili jiný stranický dres...

37 ano logoHlásají transparentnost a slušnost. Místo toho porušují ještě před svým případným zvolením první pravidla. Konkrétně nepsanou dohodu uzavřenou už před mnoha lety a dodržovanou všemi stranami napříč politickým spektrem. Řeč je o prostějovském hnutí ANO 2011, které nechalo vylepit své předvolební plakáty na městském majetku, což vzbouřilo hladinu nevole nejen mezi komunálními politiky, ale i prostějovskou veřejností. „Shodou okolností“ se tak stalo právě při nedávných hodech, kdy bylo centrum zaplněno lidmi...

39 cssdIng. Jiří Pospíšil (Česká strana sociálně demokratická) se v letošních komunálních volbách bude o hlasy prostějovských voličů ucházet již čtvrté volební období, a to z devátého místa kandidátky ČSSD. V současné době je Jiří Pospíšil kromě zastupitele také předsedou komise koncepce a rozvoje Rady statutárního města Prostějova a rovněž členem finančního výboru města Prostějova. Zkušeného komunálního politika Večerník požádal o krátký rozhovor.

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

-