Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Taky nevíte co dřív koupit a komu udělat větší radost? Prostějované se v těchto dnech vrhnou do nákupů, při kterých budou značně nervózní. Z toho vyplyne i atmosféra ve městě, nejen v supermarketech budeme svědky nevšední paniky...

Je na čase ponořit se do práce. Tvůrčí atmosféra ovládne většinu Prostějovanů, což se hned projeví na jejich náladě a přístupu k druhým lidem. Co však zůstane i nadále značným problémem, bude smogové „nedýchatelno“ na většině území města.

Klid a pohoda zavládnou jak na pracovištích, tak ve školách, potažmo i v domácnostech. Pokud se Prostějované vyvarují zbytečných stresů při nákupech v supermarketech, dobrá a usměvavá nálada bude převládat. Není divu, za měsíc jsou Vánoce!

Blíží se konec roku, takže spousta Prostějovanů začne bilancovat. Někteří z nás ale rovněž částečně propadnou panice, protože zbývá už zoufale málo času na vyřízení všech restů. Kromě vánočních příprav nás tak čeká také běhání po úřadech.

Máte už nakoupené vánoční dárky? Myslíte, že jsme zešíleli, ptát se takhle na konci října? Vzhledem k tomu, že v prostějovských supermarketech už prodávají vánoční čokoládové kolekce, tak by se už o začátku vánoční atmosféry dalo mluvit. Nezaspěte!

Také už drkotáte ‚zubama' a rádi spěcháte z práce do vyhřátého domova? Na velké ochlazení si Prostějované teprve budou muset zvykat. Ale pozor, zároveň hrozí nebezpečí nachlazení a dokonce chřipek. Všichni by měli vzít útokem lékárny a nakoupit vitamíny. A nebo si přečíst naši dnešní přílohu...

Babí léto dokáže vyloudit na tvářích většiny Prostějovanů vlídný úsměv, na druhé straně spousta pracovních starostí a absence odpočinku umí pořádně otrávit život. Není proto divu, že v mnoha domácnostech zavládne ponurá nálada.

Pomalu si chystejte zimní výbavu, za pár týdnů jakoby jste ji našli. Počasí nebude stát za nic, od toho se bude také odvíjet „blbá“ nálada Prostějovanů. Mrzutý obličej by ale každý měl nechat doma, v zaměstnání na něj určitě nikdo nebude zvědavý.

Prostějované si budou užívat poslední zbytky krásného počasí, své „manko“ určitě budou chtít dohnat houbaři. Panovat bude většinou usměvavá nálada, kterou nepokazí ani setkání s policejními kontrolami. To platí hlavně pro řidiče. 

Začíná poslední týden vrcholných příprav před novým školním rokem. Rodiče budou nervózně pobíhat sem a tam, děti zase budou otrávené z toho, že pomalu ale jistě končí prázdniny. Alespoň se do Prostějova vrátí život... 

16 nohejbal LOGONohejbaloví dorostenci TJ Sokol I Prostějov mají za sebou další pokračování Poháru českého nohejbalového svazu. Konkrétně ve východočeském Hronově, kde proběhl další bodovaný turnaj trojic. Tohoto turnaje se v rámci přípravy na startující ročník dorostenecké extraligy zúčastnila rovněž sestava Ftačník, Roba, Příhoda, s trenérem celku Matkulčíkem.

ODHALTE IDEÁLNÍ POLOHU...

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...