Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Taky nevíte co dřív koupit a komu udělat větší radost? Prostějované se v těchto dnech vrhnou do nákupů, při kterých budou značně nervózní. Z toho vyplyne i atmosféra ve městě, nejen v supermarketech budeme svědky nevšední paniky...

Je na čase ponořit se do práce. Tvůrčí atmosféra ovládne většinu Prostějovanů, což se hned projeví na jejich náladě a přístupu k druhým lidem. Co však zůstane i nadále značným problémem, bude smogové „nedýchatelno“ na většině území města.

Klid a pohoda zavládnou jak na pracovištích, tak ve školách, potažmo i v domácnostech. Pokud se Prostějované vyvarují zbytečných stresů při nákupech v supermarketech, dobrá a usměvavá nálada bude převládat. Není divu, za měsíc jsou Vánoce!

Blíží se konec roku, takže spousta Prostějovanů začne bilancovat. Někteří z nás ale rovněž částečně propadnou panice, protože zbývá už zoufale málo času na vyřízení všech restů. Kromě vánočních příprav nás tak čeká také běhání po úřadech.

Máte už nakoupené vánoční dárky? Myslíte, že jsme zešíleli, ptát se takhle na konci října? Vzhledem k tomu, že v prostějovských supermarketech už prodávají vánoční čokoládové kolekce, tak by se už o začátku vánoční atmosféry dalo mluvit. Nezaspěte!

Také už drkotáte ‚zubama' a rádi spěcháte z práce do vyhřátého domova? Na velké ochlazení si Prostějované teprve budou muset zvykat. Ale pozor, zároveň hrozí nebezpečí nachlazení a dokonce chřipek. Všichni by měli vzít útokem lékárny a nakoupit vitamíny. A nebo si přečíst naši dnešní přílohu...

Babí léto dokáže vyloudit na tvářích většiny Prostějovanů vlídný úsměv, na druhé straně spousta pracovních starostí a absence odpočinku umí pořádně otrávit život. Není proto divu, že v mnoha domácnostech zavládne ponurá nálada.

Pomalu si chystejte zimní výbavu, za pár týdnů jakoby jste ji našli. Počasí nebude stát za nic, od toho se bude také odvíjet „blbá“ nálada Prostějovanů. Mrzutý obličej by ale každý měl nechat doma, v zaměstnání na něj určitě nikdo nebude zvědavý.

Prostějované si budou užívat poslední zbytky krásného počasí, své „manko“ určitě budou chtít dohnat houbaři. Panovat bude většinou usměvavá nálada, kterou nepokazí ani setkání s policejními kontrolami. To platí hlavně pro řidiče. 

Začíná poslední týden vrcholných příprav před novým školním rokem. Rodiče budou nervózně pobíhat sem a tam, děti zase budou otrávené z toho, že pomalu ale jistě končí prázdniny. Alespoň se do Prostějova vrátí život... 

16 nohejbal LOGONohejbaloví dorostenci TJ Sokol I Prostějov mají za sebou další pokračování Poháru českého nohejbalového svazu. Konkrétně ve východočeském Hronově, kde proběhl další bodovaný turnaj trojic. Tohoto turnaje se v rámci přípravy na startující ročník dorostenecké extraligy zúčastnila rovněž sestava Ftačník, Roba, Příhoda, s trenérem celku Matkulčíkem.

ODHALTE IDEÁLNÍ POLOHU...

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města