Důležité tři body sebrali ve středu hráči Prostějova. Na ledě přerovských Zubrů předvedli takřka bezchybný výkon. Zprvu sice Přerov trápil. Do třetí třetiny už ale prostějovští šli s dvoubrankovým náskokem. A bez problému ho nejen ubránili ale také navýšili. Přerov – Prostějov 0:3.

Úvod zápasu přál spíše Přerovu. Macuh v 6. minutě prováhal šanci, pět minut nato Goiš s Novotným pokazil přečíslení bránící hráč. Na druhé straně hrozil z mezikruží Jáchym a po něm přišlo přečíslení tří na jednoho, tu ale jestřábi nevyužili. Pak ale vytvořil Valenta šanci Kubešovi, a ten se proti bývalému zaměstnavateli prosadil – 0: 1. Prostějov poté přežil dvě oslabení, i když Kudělka nebyl daleko od toho, aby si připsal asistenci vyrovnávacího gólu.

Prostějov se postupně dostal k tomu, že zápas ovládl. Ve 25. minutě Hašek šel do přečíslení, se spoluhráčem ho ale nevyřešili ideálně a puk skončil mimo. Dvě minuty nato ale přišla velká šance domácích po nahrávce Svobody na Kudělku. Obrana ale nakonec vše zvládla. Poté Prostějov znovu hrál ve čtyřech, vše ale zvládl. A neinkasoval ani v rovnovážném počtu hráčů na ledě z hole Ministra. Jestřábi posléze sami pohrdli přesilovkou, chvíli před sirénou ale udeřili: David Ostřížek se v rychlosti zbavil bránícího hráče, vyrazil sám na postavu a překonal ho bekhendem u tyče – 0:2.

Prostějov málem doplatil na častá vyloučení. Další přišlo ve 44. minutě. A hned poté nastřelil ve velké šanci Ministr beton Pavelky. Přerov potřeboval alespoň snížit a dostat se do kontaktu. Situaci s ale sám zkomplikoval vyloučením a poté také inkasováním. Ostřížek dostal totiž na pravém křídle hodně prostoru, a nakonec vymetl růžek střelou bekhendem. Hned nato si technickou finesou málem sám připravil další brankovou příležitost. V dalších minutách skvěle takticky zapracovali svěřenci Aleše Tottera, soupeře pustili v osmi minutách k jediné střele. Doležal byl při ní ale faulovaný, následné trestné střílení na pravou tyč ale neproměnil. Jestřábi tak zvítězili 3:0.

25. kolo Chance ligy

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 13. Kubeš (Valenta, V. Burian), 40. Ostřížek (Hašek, Valenta), 52. Ostřížek (Hašek, Valenta). Rozhodčí: Micka, Vrba – Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Počet diváků: 1532. Vývoj zápasu: 0:3.

HC Zubr Přerov: Postava (Žurek) – Kudělka (A), R. ČernýKrisl (C), ChrobočekM. NovotnýHrdinkaŠevčík – SvobodaMinistrDoležal (A) – BřezinaPechanecSvoboda – DobšaMacuhIndrák – GoišF. DvořákTarnoczy.
Trenér: Robert Svoboda.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – KubešValentaBendaPolednaStaněkPěnčíkHamšík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Mar. Novák (C) – V. BurianVlachOstřížek – SlaninaHašekJansa – JandusVenkrbecMaruna.
Trenér: Aleš Totter.