O stavbu garážového domu v Tylově ulici se vede již pár měsíců boj. Odpůrci stavby, která by alespoň částečně vyřešila parkování v lokalitě, kde je míst pramálo, své argumenty podpořili peticí a bojovali za ně i na zastupitelstvu. „Garážový dům nechceme. Připravíte nás o životní prostředí, o zeleň, děti o místo na hraní, chráněné živočichy a ptactvo o místo k životu. Zelená střecha nebude v zimě zelená a my budeme hledět na nevzhlednou bednu.“ To je jen část z toho, co v úterý zaznělo v obřadní síni radnice.

Moje rodina v paneláku v Dobrovského ulici žije řadu let, rok a něco jsem tam pobývala i já. Takže situaci znám z té druhé stránky. Před okny našeho bytu totiž stojí bývalá mateřská školka, nyní objekt, v němž sídlí společnost zabývající se mimo jiné gastronomií. V reálu je rovněž hojně využívané letní občerstvení se zahrádkou. Hluk z neustále přijíždějících a odjíždějících aut, práskání dveří, pachy z kuchyně. Večerní bujaré oslavy, které nás v létě nutily prakticky nevětrat, protože v bytě byl těžce nemocný člověk, který hluk špatně snášel.

Nikdy nikdo z obyvatel tohoto paneláku nešel na radnici s peticí, že jim stavba vadí, protože byla původně postavena za zcela jiným účelem. Nikdy nikdo nechtěl, aby byla zbourána a na jejím místě vznikl park. A přitom je celý areál včetně objektu ve vlastnictví města. Stejně jako inkriminovaný pozemek, kde by měl vyrůst garážový dům. 

I o něm si mimochodem dovolím pár vět. Za těch iks let, kdy mám s touto lokalitou prakticky denně co do činění, jsem na něm neviděla si hrát děti. A to ani v době, kdy na něm bylo asfaltové hřiště. Zato psů, které tam majitelé venčí, jsou tam denně mraky. A přitom mají pěkné hřiště u zadní zdi hřbitova. Jenže kdo by tam chodil, když je plac pod okny. 

Takže zdaleka nejde o tři stromy, které by stavbě měly ustoupit. Ale o vlastní komfort, který stavba pohled z okna bytu naruší. Co na tom, že druhá strana baráku na ještě větší a neekologický objekt zírá už desítky let.