Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.5.2022.
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek.
2020 predplatne
Kosí rodinka na balkóně

Zpravodajství

Seniorka ze sídliště Svobody v Prostějově má o zábavu postaráno. Zatímco před dvanácti lety kosí hnízdo ze svého balkónu panelového domu kvůli vysazeným muškátům zlikvidovala v samotném zárodku, letos už aktivně pomáhá kosí rodince. Samička se společně se samečkem uhnízdili natrvalo na balkóně a poctivě se střídají v sezení na pěti vajíčkách. Do dvou týdnů by se tak mohla kosí rodinka pořádně rozrůst přímo před očima majitelky bytu.

Značky:
Na Prostějovsku je skoro dva tisíce volných míst

Zpravodajství

Už třetí měsíc za sebou přicházejí z Úřadu práce pozitivní statistiky, které i nyní aktuálně dokládají skutečnost, že lidí bez práce je čím dál tím méně. V dubnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji na 13 435, počet hlášených volných pracovních míst se snížil na 10 100 a podíl nezaměstnaných osob na 3,1 procenta. Obdobná situace je také konkrétně v prostějovském regionu, kde rovněž ubylo nezaměstnaných, ovšem naopak se zvyšuje poptávka firem, které nabízejí volná pracovní místa.

Značky:
Na poslední cestě doprovodil  smržického starostu  dlouhý průvod

Zpravodajství

Se svým rodákem, velkým místním patriotem a také prvním porevolučním starostou se v pátek 13. května naposledy rozloučili ve Smržicích. Kazimír Lakomý zemřel po krátké nemoci v neděli 8. května ve věku 84 let. Během svého působení v čele obce se zasadil o dokončení kompletní rekonstrukce místního kostela svatého Petra a Pavla. Právě z něj se na hřbitov vydal početný zástup příbuzných, kamarádů i známých. 

Anketa

2. kolo soutěže O NEJLEPŠÍ TABLO PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 2022
Copyright © 2004 - 2022 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil: Joomla weby.