Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.4.2021.
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie.
2020 predplatne
Kopal díru pro bazén,   NAŠEL KOSTRU!

Zpravodajství

Tisíc let starý hrob byl narušen až v důsledku současné pandemie... Policisté vyjížděli minulou středu do Kralic na Hané, kde muž na své zahradě našel metr pod zemí lidskou kostru. Nejedná se ovšem o následek žádného kriminálního činu. Přivolaní archeologové odhadli, že se jedná o hrob z devátého až jedenáctého století.

Značky: ,
Zemědělcům hospodařícím na poli broky nevadí

Zpravodajství

Broková střelnice v Tištíně se stala trnem v oku jednomu z místních. Ten Večerník upozornil na fakt, že vystřelené olověné broky končí na pozemcích, kde místní zemědělci pěstují obilí. Naznačoval, že jedovaté olovo může kontaminovat i zrno, které se později mele na mouku. Podle myslivců je však něco takového nemožné, neboť olovo se v půdě nerozkládá. Ani hospodařící zemědělci žádný závažnější problém s růstem plodin nezaznamenali.

Africké trhy nabídly ovoce z Ugandy

Zpravodajství

Minulé úterý do Prostějova dorazily tropy! Nejednalo se však o abnormálně vysoké teploty, ale o čerstvé ovoce pěstované drobnými farmáři v Ugandě. Nejrůznější produkty z této země ležící v rovníkové Africe byly vůbec poprvé k mání v nejvyšším patře OC Zlatá brána.

Anketa

Jak vás postihla rekonstrukce Vrahovické ulice?
Copyright © 2004 - 2021 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil: Joomla weby.