O prezidentech Spojených států amerických se často píše jako o nejmocnějších mužích planety. Nicméně si myslím, že pravda je trochu jinde. Mocní lidé fungují trochu jinak. Jistě, prezidenti USA jsou známé tváře, které mohou ovlivnit masy lidí. Nicméně nelze o nich říci, že jsou nejmocnější.

Vztáhnu to na politiku v České republice. Dle mého názoru je politika všeobecně nastavená na financích. Kdo má majetek, vyhrává. Tak je to odjakživa. Kupříkladu Andrej Babiš je známý miliardář, který svým podnikem Agrofert ovlivňuje hospodářské dění v celé zemi. Ten samý případ je Donald Trump v USA. Jeho bohatství je notoricky známé a viditelné, je to velice schopný podnikatel. Takovíto lidé mají šanci ovlivnit „běh světa“, řekněme.

Čína, do které se stávající (prozatím) prezident Spojených států rád naváží, má zcela jinou moc. Její výrobky a přírodní zdroje putují do celého světa a ovlivňují ekonomiku mnoha zemí, včetně České republiky, Ruské federace a právě Ameriky.

Je tedy zřejmé, že pokud ve volbách hlavy státu USA zvítězí Joe Biden, tak tato země ztratí. Mně je například tento kandidát sympatický jako reprezentant, ale nemůže mít takový vliv, jako kontroverzní Trump.

Nechme se překvapit, jak volby dopadnou. Američané mají nyní v rukou velkou moc a mohou ovlivnit politiku a ekonomiku nejen celé Evropy. Věřme, že je jejich rozhodnutí bude to nejlepší možné, ať volby dopadnou jakkoli.