Zatímco fotbalu i lednímu hokeji se tedy podařilo bleskově nahodit vychladlé motory, u dalších zmíněných sportů návrat zdaleka neprobíhá v tak kvapíkovém tempu. Proč? Basketbalové, volejbalové a házenkářské oddíly minimálně zčásti váhají, stejně jako hokejová Chance liga.

Jedním z důvodů je nutnost logistického zajištění tak, aby se povedlo splnit všechna hygienická opatření. Pro fotbal nešlo téměř o žádný problém, neboť v podobně přísném režimu fungoval již před druhým nouzovým stavem, extraligový hokej se bryskně přizpůsobil.

Leč další odvětví většinou vůbec nemají ani trochu srovnatelné možnosti personální – a především ekonomické. Tudíž zajistit konání soutěžních duelů v naprostém anticovidovém režimu pro ně není žádná hračka, ani náhodou.

Do popředí přitom vystupují extrémně vysoké finanční náklady na pravidelné testování před každým zápasem vyčíslené pro jeden klub na plus mínus padesát tisíc korun. Vynásobte si to počtem střetnutí a dojdete k jasnému závěru, že na tohle prostě některé oddíly v současné prekérní době nebudou mít peníze.