Myslím, že se všichni shodneme na tom, že tato doba je frustrující. Ti, kteří mají home-office, často netráví ani chvíli čas venku. Možná jdou maximálně vyvenčit psa a kuřáci si zapálit. Ti, kteří pracují denně v různých firmách, cestují nanejvýš mezi prací a domovem.

Jenže. Nic nám nebrání v tom vyjít ven a naplnit si plíce i duši čerstvým vzduchem a něčím pozitivním.

Z psychologického hlediska má dlouhodobá karanténa katastrofický vliv na mezilidské vztahy. Hlavně se příliš nehádejme. Neodvážím se odhadovat, kolika lidem vztahy narušil čas strávený jen doma. Kolik rozchodů způsobí? Sám se snažím vídat se svojí drahou polovičkou, ale není to jednoduché. Nouzový stav působí na všechny.

Valná většina lidí se také těšila na státní svátky. Dva krásné dny volna. Jenže ono to volno ani tak úplně nebylo. Doma jsme stále. Nebylo by lepší přeci jen jít do té práce? Člověk tam aspoň nějak vypne…

Tipy redaktora:

Hloučela – Nádherná příroda biokoridoru Hloučela přímo vybízí k procházce v přírodě.

Plumlovská přehrada – Dlouhá přehradní hráz, lesy. Stezka vhodná pro rodiny s dětmi a pejskaře.

Prostějovské náměstí – Na prostějovském náměstí už vyrůstají první stánky a rozsvěcují se vánoční světýlka. Kouzlo Vánoc nás naplno zasáhne i v nouzovém stavu. Proč se mu nepoddat?

Olomouc – Můžeme se vydat i do hanácké metropole vzdálené ani ne 20 kilometrů od Prostějova. Krásné historické centrum nás přivítá kdykoli (samozřejmě ne po 21. hodině). Světoznámé studentské město zanedlouho bude svítit všemi barvami Vánoc.