Hráčem uplynulého týdne byl jednoznačně krajní záložník, který se hned třikrát zapsal do střelecké listiny. Ke dvěma brankám ve Vlašimi přidal důležitý úvodní gól v Chrudimi a rázem se tak stal střelcem prostějovského klubu. Svými rychlostními parametry má šanci svoje statistiky v tomto směru ještě vylepšit. Navíc si věří a prokázal fotbalové myšlení a schopnost rychlého rozhodování.

MINIŠPÍL

ONDŘEJ VENCL vs. DANIEL BIALEK

Známka Večerníku:   8          5

Chrudimský stoper toho má v sedmadvaceti letech už leccos za sebou, patří ke stálicím základní sestavy, sobotní zápas se mu však příliš nevyvedl. Ani tři obdržené žluté karty nejsou úplně nejlepší vizitkou. Oproti tomu o čtyři roky mladší stoper eskáčka dokazuje, že od Aleše Schustera odkoukal čistou obrannou hru s minimem napomínání od rozhodčího, navíc se o víkendu poprvé zapsal do střelecké listiny. Být brejkovým hráčem se u stopera věru neočekává.

ČÍSLO ZÁPASU

12

Na pověstný tucet zarovnali střelci počet vstřelených branek v tabulce, třetinu si jich připsal Matoušek

OČIMA ZASTUPUJÍCÍHO KAPITÁNA

aneb pohledem filipa muchy

„V Chrudimi je to vždy těžký zápas, hodně bojovný, domácí hráli spoustu soubojů. Myslím si, že jsme se s tím popasovali docela dobře, kluci utkání odmakali neuvěřitelně, jsme trochu na takové vlně, doufám, že se na ní povezeme co nejdéle. Stálo při nás i tolik potřebné štěstí, v prvním poločase byla před korejským útočníkem úplně prázdná branka. Jak všichni říkají, konečně jsme možná našli střelce. Lze jen doufat, že jsme se trochu rozstříleli a naše výsledky nebudou typu 0:0 nebo 0:1 a bude to v tomto smyslu trochu zajímavější. Vítězná branka padla po našem obranném rohu, kdy jsme odhlavičkovali míč, zhostil se jej hráč na půlící čáře. Všiml jsem si, že Dan Bialek tak nějak sprintoval naslepo k bráně, kde to výborně udělal David Jurásek, udělal kličku a nahrál, takže to bylo do prázdné branky. Z velké části to byl právě Juráskův gól. Chrudim hru po vstřelené brance hodně otevřela, byla to její velká chyba. V úterý ve Vlašimi byl podobný průběh utkání jako v Chrudimi, také hodně bojovný. První poločas jsme vedli, pak jsme dostali po přestávce brzy gól, i tak jsme zápas dokázali překlopit na naši stranu, což nebylo vůbec jednoduché.“

Filip MUCHA,

kapitán 1.SK Prostějov

MOMENT ZÁPASU

V obou zápasech minulého týdne byly logicky zlomovým momentem oba vítězné góly. V okamžiku, kdy se Vlašim nadechovala k obratu, vstřelil druhou branku Sečkář, v sobotu v Chrudimi to byl v obdobné situaci další obránce Bialek. Vzhledem k pozorné obraně nebylo problémem vítězství v zápasech udržet.