Poslední dobou mi všemožná rozhodnutí a nařízení vlády připadají k smíchu. Zástupci našeho státu se po sobě ve sněmovně vrhají jako šelmy. Jeden kritizuje toho, druhý nesnáší onoho. Připadá mi to dost smutné. Ještě chybí pořádná rvačka, jako už se několikrát stalo například na Ukrajině.

A ve výsledku – nebude lepší, aby se porvali? Aspoň by politici dostali nějaké kladné ohlasy na veřejnosti. Ze srdce jsem se zasmál, když pan předseda TOP 09 Miroslav Kalousek tvrdil, že zrušení superhrubé mzdy je „zlodějina“. Asi každý chápeme výraz „zloděj“ jinak. Nechci ho křivě obviňovat ani odsuzovat, nicméně stačilo sledovat, jak rychle mu během jeho účinkování na postu ministra financí rostlo jmění. Nyní opravdu bohatý politik věnoval jako omluvu za absolutní ignoraci opatření, kdy navzdory restrikcím vycházel z uzavřené restaurace, na boj proti koronaviru celých 10 tisíc korun. Výsměch!

Samozřejmě nejde jen o Miroslava Kalouska. Šéf lidovců Marian Jurečka se na internetu pochlubil fotkou, jak si na veřejnosti vychutnává čerstvě natočené pivo. Ačkoli uznal svůj omyl a omluvil se za něj, považuji to jen za další výsměch. Miliony Čechů se nyní den za dnem těší na to, až si sednou do hospody a dají si svůj oblíbený zlatavý mok. Předseda KDU-ČSL se jim svým twitterovým příspěvkem vysmál do tváře.