Ahoj všichni, tak jsem si nemohl nevzpomenout na „Ivánka kamaráda“, když jsem se dočetl o kauze estebáka Berbra. Opět jsem se přesvědčil, že sice, jak říkával trenér Bohemians Praha Tomáš Pospíchal, fotbal nemá logiku, ale pokud se nám ve fotbale objeví taková individua jako „Ivánek kamarád“,

„Cinklý jaro Pelta“ a výše zmíněný Berbr, tak je snad zbytečné na tento sport chodit, na tož na něj jen koukat, protože on snad ani logiku mít nemůže anebo ji naopak má tak moc, protože někde vzadu pořád někdo tahá za nitky.

Na druhé straně je mi líto všech těch fotbalových nadšenců, kteří v rámci okresních, krajských a dalších přeborů obětují volný čas, aby o víkendu potýrali tělo na zeleném pažitu, dokopali se jak koně a pak šli společně na pivko. Mluvím teď o mužském i ženském fotbale, protože zrovna náš region má hned několik ženských týmů.

Nadšenci jsou samozřejmě i mezi bafuňáři a jsem rád, že jednoho z nich znám. Je to náš primátor František Jura. Nedávno se k fotbalu a nové korupční kauze vyjádřil v celostátním sportovním deníku a mne tak nějak zase navštívila chuť náš fotbal sledovat. Nevím, kdo z vás rozhovor četl a tak si dovolím pana Juru trochu citovat, snad se za to na mne nebude zlobit. „Musí se budovat důvěra, což nebude vůbec jednoduché. Prostě se musí celá situace stabilizovat a dovést fotbal do řádné valné hromady po skončení sezony, kde se musí navolit noví lidé. Musíme najít lidi, kteří by byli ochotní do toho jít. Musí mít důvod. Fotbal byl vždycky obraz celé společnosti. Všechno nebylo a není špatně. Jenže teď se provalila tahle aféra. Tyhle podvody a korupce lidé oprávněně nemají rádi. Je na čem stavět.“.

Použil jsem několik vět a doufám, že pan Jura bude jeden z těch, který náš fotbal postaví zase na nohy,

Marty