Je zde krize, musíme si utáhnout opasky. Takový by měl být logický vývod nejen vlády v době, kdy se ekonomika propadá a budoucnost je více než nejistá. A jako takové by byly osekané výdaje nejdříve tam, kde to zdánlivě bude bolet nejméně, tedy do sportu a kultury.

Jenže obě tato odvětví už dostala pořádně zabrat kvůli koronaviru. A bylo by za současné situace velmi nezodpovědné, kdyby utahování opasků v této oblasti pokračovalo z důvodu snížení dotací.

Obava však pochopitelně trvá, krajské rozpočty osekal ten státní. Také města musí počítat s nižšími výnosy z daní a celkově nižšími příjmy. Dá se tedy čekat, že by se městské i krajské kasy mohly v tomhle směru uskrovnit.

Jak se ale zachovají městské a krajské samosprávy? Rozum říká, snižme celkový dotační balík. Srdce ale musí odporovat, vždyť na co se dnes často dotace poskytují? Na mládež. Na tu mládež, která tento rok téměř nechodila do školy, nemohla sportovat, byla zavřená doma nebo ve v hloučcích ploužila ulicemi. Celkově se dá říct, že „mladí“ letos neměli co na práci a teď je důležité je spolu přivést k rozumnému trávení volného času. Takže kdy jindy sport (ale také kulturu) podpořit více než teď?