Občas se stane, že se někteří z nás dostanou do svízelné životní situace. S řešením se pak obrací na úvěrové společnosti, které nasadí půjčce vysoký úrok a výše splátek raketově roste. Ze zkušeností různých lidí ve finančních problémech šlo až o 400procentní zvýšení. Jedna má známá si půjčila 20 tisíc na pračku, nakonec společnosti Provident platila celých 84 tisíc!

Žena z Konice fenoménu nebankovních půjček nasadila korunu. Na půjčce není nic špatného. Ovšem lhaní o vlastních příjmech není v momentě půjčky právě vhodné řešení. Lhala o svých příjmech a nebankovní společnost byla nucena předat celou věc Policii České republiky.

„V loňském roce si prostřednictvím internetu na jednom z portálů zabývajících se půjčkami sjednala smlouvu o spotřebitelském úvěru 26letá žena z Konice. Uvedla, že má pravidelné měsíční příjmy ve výši 21 704 Kč, což se nezakládalo na pravdě, protože mladá maminka pobírala pouze rodičovský příspěvek ve výši 3 800 Kč. Její žádosti oslovená společnost vyhověla a poskytla jí úvěr 8 000 Kč, s tím, že do 30 dnů, jak bylo oboustranně domluveno, dluh ve dvojnásobné výši 16 800 Kč splatí. Vzhledem k tomu, že peníze neměla, úvěr nesplácela. Mladá žena byla v těchto dnech obviněna z trestného činu úvěrový podvod, za který trestní zákoník stanovil maximální trest odnětí svobody až na dva roky,“ shrnula policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nyní si tato maminka dítěte možná půjde sednout za mříže. Je ale pravděpodobné, že za celou událost dostane s ohledem na její situaci pouze podmínku či pokutu.