Do pořádného maléru se dostala mladá žena z Konice. Úvěrovou společnost, od které si půjčila osm tisíc korun, obelhala. Uvedla totiž příjem, který vůbec neexistoval. Peníze navíc nesplácela, tudíž se dostala do hledáčku hospodářské kriminálky.

„V loňském roce si prostřednictvím internetu na jednom z portálů zabývajících se půjčkami sjednala smlouvu o spotřebitelském úvěru šestadvacetiletá žena z Konice. Uvedla, že má pravidelné měsíční příjmy ve výši 21 704 koruny, což se nezakládalo na pravdě, protože mladá maminka pobírala pouze rodičovský příspěvek ve výši 3 800 korun. Její žádosti oslovená společnost vyhověla a poskytla jí úvěr 8 000 korun, s tím, že do třiceti dnů, jak bylo oboustranně domluveno, dluh ve dvojnásobné výši 16 800 korun splatí,“ popsal úvěrovou transakci František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

„Vzhledem k tomu, že mladá žena peníze neměla, úvěr nesplácela. Za to byla v těchto dnech obviněna z trestného činu úvěrového podvodu, za který trestní zákoník stanovil maximální trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřel Kořínek.