U dopravní nehody vlaku a osobního auta v Hlubočkách na Olomoucku jsme zasahovali v pátek po 11. hodině dopoledne. Osobní vůz odhodila lokomotiva při kolizi na svodidla, kde zůstal automobil viset. 

 

Při srážce vozidlo přišlo o velkou část kufru. Řidička naštěstí vyvázla ze střetu jen s lehkým zraněním, stejně tak i strojvedoucí. Oba jsme předali do péče záchranářům ZZS.

Ve vlaku cestovalo 37 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Zajistili jsme jejich evakuaci a hasičským autobusem jsme je přepravili na nádraží do Olomouce.

Místo nehody jsme protipožárně zabezpečili, vozidlo jsme zajistili proti pohybu stabilizačními klíny a po skončení vyšetřování jsme jej vyprostili ze svodidel. Využili jsme přitom náš technický speciál s hydraulickou rukou, s jejíž pomocí jsme vozidlo ze svodidel odstranili a umístili jsme jej mimo vozovku. Poté jsme se postarali o úklid komunikace. Místo nehody jsme předali drážním hasičům.

Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc a drážní hasiči SŽ Přerov a jednotky SDH Hlubočky a Velká Bystřice.