Klavírista a skladatel Adam Skoumal hrál už ledaskde. Ceny za své koncertní umění sbíral mimo jiné v Itálii, Portugalsku, USA či Japonsku. Ve středu 5. února se představil také na zámku v Konici.

Ještě před pianistou, kterého znají posluchači po celém světě, vystoupili žáci místní ZUŠ Jan a František Hájkovi, kteří zahráli Beskydský tanec Petra Bazaly napsaný pro čtyři ruce.
Během hlavního koncertu zazněla díla Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna či Bohuslava Martinů. Na závěr Skoumal zahrál svoji vlastní etudu pro levou ruku, kterou příznačně nazval Kejklíř. A právě rychlorukého žongléra v tu chvíli připomínal, jen místo barevných balónků publikum okouzloval tóny klavíru. „Adam Skoumal dokázal, že má naprosto famózní techniku a jeho vlastní skladba se mi moc líbila,“ shrnula Ludmila Kopečná Nedomanská, která litovala snad jen toho, že si tentokrát do konického zámku nenašlo cestu tolik lidí jako obvykle. Kvůli panující chřipkové epidemii se jich totiž v sále sešly jen necelé tři desítky. Až se všichni uzdraví, mohou se vypravit na další akci konického Klubu přátel hudby, který se bude konat ve středu 25. března. Na koncertu s názvem V mořském vánku vystoupí kytarista Jiří Meca a flétnistka Michaela Meca.