Zpropadený koronavirus nás už předlouho nepustil na žádnou kulturní akci a tak není divu, že nám všem vyžití dost chybí. I z tohoto důvodu potěšila informace od prostějovských radních, že minulý týden na svém úterním jednání schválili plán i konkrétní termíny akcí Prostějovského kulturního léta! Teď zbývá jen doufat, že covid-19 zase všechno nepřekazí a jednotlivé akce i koncerty známých zpěváků, zpěvaček či skupin neodsune do nedohledna...

 

„Prostějovské léto je nedílnou součástí života našeho města již dvanáctým rokem. Hlavním cílem je vytvářet prostředí příznivé mezilidským vztahům. Záměrem je pozvat na hlavní náměstí co největší počet obyvatel, rodin, přátel a kamarádů. Skladba programu je pestrá a dramaturgicky připravená pro všechny věkové kategorie,“ nastínil primátor František Jura, který doufá, že současná nákaza akci neohrozí. Také jeho náměstkyně Milada Sokolová doufá v příznivou situaci. „Mohu slíbit, že to bude tentokrát velmi nabité. Čeká nás dokonce i „troják“, tedy tři koncerty tři dny po sobě jdoucí, protože budou připojeny ještě akce, které nebylo možno uskutečnit v loňském roce. Otazník samozřejmě visí nad vystoupením dětí z prostějovských škol a školek i tanečních skupin, jež se za dané situace nemohou setkávat a trénovat. Věříme, že je ještě dost času a že se situace kolem pandemie do té doby uklidní. Jsme samozřejmě připraveni reagovat na vládní opatření stejně jako loni, tedy opětovným vytvořením sektorů a dodržením všech hygienických pravidel. To se samozřejmě týká nejen Prostějovského kulturního léta, ale i všech ostatních akcí, například Hanáckých slavností, jejichž loňská organizace z tohoto hlediska byla také velmi náročná,“ sdělila náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová, do jejíž gesce kultura v Prostějově patří.

A jak se Večerník dozvěděl, během léta nás Prostějovany na náměstí čekají skutečně parádní vystoupení známých tváří. V programu by měli vystoupit například Hana Zagorová, Mňága a Žďorp, Stein27, Michal Hrůza, hlavní představitelé z muzikálu Fantom opery, Lollipopz, amatérští místní zpěváci a kapely. „Z minulého roku zůstávají již uhrazená vystoupení Pokáče a kapely Laura a její tygři. Zbývá tedy jen doufat, že se vše podaří,“ přidala Sokolová.