Dnes je neděle 16.2.2025, svátek slaví Ljuba
Muzeum oslaví 170. výročí  výstavou díla B. Němcové

Výstava určená všem generacím představuje stěžejní dílo nejznámější české spisovatelky Boženy Němcové, které poprvé vyšlo v roce 1855. Muzeum a galerie v Prostějově představí knihy od nejstarších po současná vydání v rámci oslav 170. výročí svého vzniku.

 

Výstava představí i dřevěné polychromované loutky všech knižních postav, které pocházejí z dílny známé loutkářky Jarmily Haldové ze Sedloňova. Babička Boženy Němcové byla převedena rovněž na filmové plátno, a to v roce 1940 a 1971. Téměř neznámé však zůstává její první zpracování z roku 1921, a to němý film trvající 37 minut They Červenkové s Ludmilou Innemannovou v hlavní roli, z něhož bude možné zhlédnout ukázky.

Výstava potrvá od 4. února do 18. května 2025. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 13. února v 17 hodin,“ doplnila mluvčí Muzea a galerie Renata Janečková.