Olomoučtí filmoví tvůrci ze studia George Vision natočili dokumentární road-movie o nejstrašidelnějších místech České republiky. Nejde však o obyčejný dokument. Film je o členech štábu, kteří se rozhodli opustit svou komfortní zónu a zjistit, co s nimi udělá tajemno jednotlivých míst.

 

Nový film s názvem Do svítání pozoruje pět členů štábu, kteří se vydali na pět nejstrašidelnějších míst České republiky. „Konkrétně se jedná o statek „Pohádku“ na Šumavě, místo, kde přebýval největší polistopadový sériový vrah Ivan Roubal, velhartický hřbitov, který je předlohou Svatební košile Karla Jaromíra Erbena, nejtajemnější les v Česku zvaný Bor, hrad Trosky a les Pánova březina ve středních Čechách,“ přibližuje režisér a kameraman Jiří Slečka. Štáb provede diváky po tajemných místech a ukáže jim, co se na těchto místech dělo, jaké na nich měli jednotliví aktéři pocity a co nadpřirozeného nebo záhadného na místech zažili.

Premiéra filmu se bude konat 19. června od 20:30 netradičně pod širým nebem ve FunParku Šantovka, který dotvoří filmu netradiční atmosféru. Na premiéře budou přítomni všichni tvůrci filmu a moderování se ujme herec Tomáš Krejčí z Moravského divadla Olomouc.

„U takových filmů se většinou nabízí, že se tvůrci snaží získat co nejzajímavější příběh i za cenu toho, že se to stalo jinak, než se ve filmu vypráví. V tom je náš film jiný. Nesnažíme si hrát na něco, co se nestalo, snažíme se v něm být autentičtí. Přesto se nám na místech stala spousta pozoruhodných věcí,“ líčí Václav Steiger, jeden z hlavních protagonistů filmu.

„Zveme všechny diváky, kteří milují záhady. Budete sedět v řadě vedle sebe a každý z vás bude mít na film jiný názor. A to je ten důvod, proč se na film přijít podívat,“ doplňuje vedoucí produkce George Vision Pavel Rosypal, který ve filmu také účinkuje. Tvůrci filmu slibují nevídanou podívanou, která některým divákům může objasnit, zda jsou místa opravdu tak strašidelná a jestli se na nich děje něco nadpřirozeného nebo záhadného. Celý film je doprovázen příběhy k jednotlivým místům, které vypráví herec divadla Tramtarie Marek Zahradníček.