Už na podzim loňského roku Večerník informoval, že rodák z Prostějova a básník Jiří Wolker bude mít novou publikaci. A na jejím vzniku se bude finančně podílet jak Olomoucký kraj, tak pochopitelně i statutární město Prostějov.

„Na vzniku publikace našeho slavného rodáka, který zajišťuje Městská knihovna Prostějov, se finančně podílí nejen město Prostějov, ale i hejtmanství. Olomoucký kraj na vznik knihy přispěl částkou ve výši 190 tisíc korun. Rada města Prostějova ji podpořila částkou 200 tisíc korun,“ potvrdil primátor Prostějova František Jura. „Mám za to, že dílo Jiřího Wolkera si zaslouží naši pozornost o další vydání, které naposledy proběhlo před desítkami let. Konkrétně to bylo v roce 1940. Tehdy vyšlo téměř kompletní vydání. V osmdesátých letech pak publikace Jiří Wolker pracujícím,“ přidala se náměstkyně primátora Milada Sokolová.
Co konkrétně lidé v publikaci naleznou, prozradil ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka. „Jiří Wolker – Dílo bude obsahovat básně, prózu, souborné dílo, které však neznamená kompletní, a nepůjde o fragmenty,“ prozradil ředitel knihovny.
Jak se Večerník ještě dozvěděl, slavnostní křest publikace proběhne 5. března v Městské knihovně v Prostějově a zúčastní se ho představitelé Olomouckého kraje, statutárního města Prostějova i členové odborné veřejnosti. „Při příležitosti 120. výročí narození Jiřího Wolkera bude veřejnosti představena čtyřdílná publikace. Členové souboru Divadla Point uvedou zhudebněné básně a zazní i úryvky z nové knihy,“ doplnil Aleš Procházka.