Středeční podvečer bude ve Společenském době v Prostějově patřit hudebním milovníkům. Zazpívá zde totiž seskupení 4 Tenoři. Je opravdu na co se těšit, vždyť tato čtveřice je tvořena držiteli tří cen Thálie, muzikálovým zpěvákem a sólistou opery pražského Národního divadla.

 

4 Tenoři zpívají ty nejlepší české a světové muzikálové a filmové melodie. Repertoár tvoří převážně árie autorů Sira Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Karla Svobody nebo Ennia Morriconeho. Složení této čtveřice je tenorista Marian Vojtko, barytenorista Pavel Vítek, tenorista Jan Kříž a tenorista Michal Bragagnolo. Doprovod tomuto kvartetu zajišťuje Unique Quartet a další dva hudebníci.

Svoji premiéru si 4 Tenoři, kteří v současnosti patří k největším fenoménům české mezižánrové hudby, odbyli na koncertu Proms Gala v roce 2017. O tři roky později v září vydali debutové album u vydavatelství Supraphon, které je dodnes na špičce nejprodávanějších domácích nahrávek. Na konci srpna letošního roku převzali hudebníci zlatou desku za půlmilionový prodej tohoto alba.

No a ve středu 20. října vystoupí 4 Tenoři v prostějovském „Kasku“. Jedná je o přesunutý koncert z května letošního roku. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Ti z vás, kteří ještě lístky na galakoncert nemáte, si je můžete pořídit v předprodeji. Ten probíhá v Cestovní kanceláři FTL na Žižkově náměstí, na pokladně Městského divadla nebo na internetovém portále www.ticketportal.cz.

 

KDY: STŘEDA 20. ŘÍJNA 2021, 19:00 HODIN

KDE: SPOLEČENSKÝ DŮM PROSTĚJOV 

 

41 letak tenori