Nemohou zkoušet, nemohou vystupovat a nemohou se ani scházet. Přesto ale sbor Nota Bene nezahálí. Nyní se tak chystá hned na dvě větší akce a pokukuje po možnosti znovu zkoušet. „Máme v plánu, pokud by bylo dovoleno sejít se, tak bychom si udělali aspoň nějaké zpívání venku, Nic oficiálního, žádný koncert. Jen bychom pozvali naše fanoušky nebo rodinné příslušníky,“ uvádí za sbor Anna Králová. Jak sdělila koncem uplynulého týdne vláda, zpívat by už mohli také uvnitř. Ale diváci u toho být nemohou...

Sbor ale přesto pracuje dál. „Naposledy jsme se viděli na začátku října, když to ještě bylo možné. Měli jsme zkoušku na koncert pro nadaci Dítě v srdci, který jsme nemohli realizovat,“ prozradila Králová. „Když v říjnu nastal zákaz shromažďování, oslovila jsem děvčata a vznikl alespoň klip s fotkami, že koncert posouváme na jaro.“

Sbor nyní využívá technologií, aby byl alespoň nějak v kontaktu. „Zaslala jsem děvčatům na dálku písničky, co můžeme trénovat. Mají zadané samostudium, týden co týden se ale vidíme na Google Meet,“ vysvětluje způsob spojení jednotlivých členek.

Setkání jsou důležitá nejen z důvodu vzájemné podpory, ale také domluvy ohledně toho, jak by mohla vypadat ještě jedna událost, které se letos chystá Nota Bene zúčastnit. I když jen na dálku. „Byli jsme osloveni pro on-line koncerty v adventním čase, ale ještě není termín. Poslali jsme tedy nahrávku z našich dřívějších koncertů, aby viděli a posoudili, co se jim bude líbit a hodit. Koncert bude potom vysílaný on-line na podporu nadačního fondu Život tady a teď, který má podporovat děti po úrazech,“ říká Anna Králová.

I přes veškerou aktivitu sboru však, podobně jako mnoho dalších lidí, doufá hlavně v to, že se brzy věci vrátí do normálu. A sbor tak bude moci žít dál svým životem.