V roce dvojek a nul poprvé, celkově pak už po jedenapadesáté. Předposlední lednovou sobotu se konal novoroční díl seriálu PROMĚNA IMAGE, který probíhá již šestým rokem v režii PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. A i tentokrát šlo o výjimečné klání...

Oblíbený seriál je cílený na všechny věkové kategorie, o čemž zcela jasně vypovídá předešlých padesát dějství, kdy jsme se zaměřili na muže i ženy věkového rozptylu patnáct až pětasedmdesát let. Všechny doposud uskutečněné proměny dopadly skvěle a jsme nesmírně rádi, že se tento projekt stále těší velké popularitě. Jak známo, v minulosti zaujal až v Praze, Ostravě, Olomouci, Vyškově, vědí o něm v Havířově, Bouzově a jednou k nám dokonce neváhala přijet zájemkyně až ze slovenského okresu Nitra.
Zopakujme, že v jedinečném klání s profesionálním týmem vlasových stylistů, módních poradců, vizážistek, odborníka na brýle a také kameramana i fotografa měníme vzhled žen či mužů. A jde nejen o proměnu vizáže, ale snažíme se konkrétního člověka posunout určitým směrem, aby odcházel rozhodnější, sebevědomější a s potřebou to dát najevo i svým vzhledem. Zkrátka aby to, jak vypadáme, bylo v souladu s naším vnitřním já. Pokud se tohle podaří, máme vyhráno. Hlavním záměrem je totiž splnit vaše přání a dělat vám radost.
Můžeme konstatovat, že doposud jsme takto potěšili devětačtyřicet žen plus čtyři chlapíky (dva díly patřily kompletnímu páru) a hodláme v tom nadále pokračovat! Před námi je jednapadesátý, novoroční díl jedinečné PROMĚNY IMAGE, kterou letos jako první zahájí mladičká vítězka. Pečovat totiž o sebe musí žena v každém věku, a čím dříve začne, tím lépe.Rok 2020 jsme odstartovali proměnou mladičké Emy Drmolové. Tato slečna má 16 let, studuje na Gymnáziu Jiřího Wolkera a do našeho projektu se přihlásila proto, že miluje změny. A tak jsme pro ni připravili proměnu se vším všudy. Ema se ráda obléká do stylu E girl, což je novější emo. My jí ukážeme, že jí sluší jak elegantní styl, tak i extravagantní a stylová móda, předvedeme, jak se líčit, vytvoříme nový účes a vše doladíme brýlemi.
„Nemám ráda stereotyp, snažím se v životě podstupovat různé změny, posledně jsem si třeba sama ostříhala vlasy. A tak se těším na to, co mi přinese vaše proměna. Předpokládám, že to bude asi šok v dobrém slova smyslu,“ nechala se slyšet naše lednová vítězka. „Jsem asi připravená na jakoukoliv změnu, nebojím se snad ničeho, tak snad mi to vydrží!“
A jak vše probíhalo? Začali jsme tentokrát v Optice Wagner, poté přišla na řadu kosmetická péče a líčení ve Studiu H, následoval výběr zajímavých outftů v boutique GO fashion, který se stal naším novým partnerem, načež završení přišlo ve Vlassalonu novým účesem. Tradiční závěr patřil focení a natáčení, což si Ema patřičně užila. Roli modelky si doslova užívala.
Také tentokrát jsme vše pečlivě zmonitorovali, tudíž co nenajdete zde, stačí navštívit internetové stránky www.vecernikpv.cz. Čeká tam na vás nejen obsáhlá fotogalerie a video z PROMĚNY IMAGE pro měsíc leden roku 2020, ale i všech padesát někdejších dílů zrozených od dubna 2015.

1. krok - volba brýlí
Tentokrát jsme netradičně začali výběrem brýlí, a tak jsme zavítali do Optiky Wagner sídlící na náměstí E. Husserla (bývalé Trio). Byla doslova radost pohledět, jak všechny brýle, které si Ema vyzkoušela, lednové vítězce moc slušely. Šlo vidět, že je doslova brýlový typ. Vybrat jsme však mohli pouze čtyři nejlepší kusy. „Pro tuto proměnu jsme zvolili naši hvězdnou stálici v brýlových obrubách, a to Etnia Barcelona. Potvrzující nástup trendu kovových obrub se potvrdil i nyní. Je zacílen na kombinaci růžového zlata a jednobarevných prvků, jako je tyrkysová, starorůžová, černá. Slečně slušely extravagantnější, ale i elegantní kousky, zvolili jsme tedy různé tvary a styly. Nebylo se čeho bát, protože jejich nositelka je umí skvěle svou osobitostí vyzdvihnout. Elegance a jemnost představují trend, který bude dlouho určovat směr,“ uvedl spokojeně majitel prodejny Radek Wagner.

2. krok – líčení
Studio H v ulici Rejskova 30 bylo naší další zastávkou, kde se Emy ujala majitelka Hana Ondrejová. Kosmetička dopřála ženě prvotřídní péči od kosmetického ošetření přes poradenství až po závěrečné líčení. „Proměnou prošla mladá slečna, která má sice problematickou pleť, ale pěkně se o ni doma stará, z čehož jsem měla radost. I tak nebylo od věci,“ poznamenala na úvod Hana Ondrejová. „Nejdříve jsem nanesla změkčující gel, který nám pomůže otevřít póry, aby se dala pleť dobře ultrazvukem vyčistit. Po čištění jsem nanesla bioaktivní látku, která má antiseptické a hojivé účinky a nakonec z tohoto procesu jsem dala masku jílovou čisticí, která pleť zklidní a dočistí,“ popsala kosmetickou péči majitelka studia.
Jak vše pokračovalo dál? „Následně jsem použila krém a make-up nanesla ve dvou tenkých vrstvách. Použila jsem světlejší odstín k typu a barvě pleti. Na oči jsem tentokrát zvolila šedé stíny v různých odstínech, kterými jsem postupně oko vystínovala, pod obočí jsem nanesla světlejší stín, aby se oko rozjasnilo, ještě šedé linky a řasenku. Na tváře jsem zvolila tvářenku v jemném odstínu a na rty tmavě růžovou rtěnku. Vše je zafixováno minerálním pudrem. Ema vypadala dobře, působila rozzářeně a svěže,“ popsala své dojmy Ondrejová.

3. krok – volba oblečení
Jakmile byla Ema nalíčená, mohli jsme se přemístit k našemu novému partnerovi. Chtěli jsme změnu, a tak byl vybrán boutique se zajímavou, svým způsobem extravagantní, ale i elegantní módou pro všechny věkové kategorie. Boutique GO fashion najdete na adrese Svatoplukova 1. Hned při vstupu nás vřele uvítal jednatel Robert Gola a majitelka Kateřina Hubená. „Prvním outfitem byla úzká sukně s vysokým pasem, která slečně podtrhla její štíhlou postavu, doplněna byla krémovým body pod ramena, které vytvořilo krásný dekolt. Dále jsme zvolili černé boty na podpatku v semišové kůži s doplňkem zlatého řetízku,“ popsal na úvod tým GO fashion. „Jelikož máme období plesové sezóny, tak jsme vybrali zajímavé stříbrné třásňové šaty na ramínka a elegantní boty na podpatku s otevřenou špičkou. Bylo znát, že je pro slečnu přijatelnější sportovní móda, proto jsme zvolili červené koženkové stretchové kalhoty, černé tričko ‚GO fashion‘, delší černou sportovní bundu se stříbrným materiálem na zádech se vzorem hashtagu # značky VDR a stejnou značkou jsme doplnili i stříbrné kotníkové tenisky. Posledním modelem byl sportovně elegantní a také extravagantní outfit, a to pletené úzké bordó šaty, v pase s průhledným páskem a znaky #VDR. Tu doplnila zateplená bundička do pasu s umělým černým kožešinovým límcem a sportovní vysoká černá kožená obuv,“ shodli se partneři Kateřina Hubená a Robert Gola při výběru outfitů. „Ema vypadá úžasně, má neskutečnou jiskru,“ dodali s úsměvem.

4. krok - barvení, stříhání, styling
Třešničkou na dortu je vždy změna účesu a tak jsme zavítali do Vlassalonu, kde se o naši vítězku jako vždy bravurně postarala majitelka Andrea Furiaková. Zatímco Ema seděla v křesle a za zahaleným zrcadlem přemýšlela, jak k jejímu účesu přistoupíme, my jsme se šly poradit. Vzhledem k mladičkému věku byl volen účes i barva tak, aby ji nedělaly starší. Po chvíli mohlo vše odstartovat. „Slečna má přírodní, zdravé a pevné vlasy. Zanechala jsem její delší střih, sestříhala jsem kontury kolem obličeje, abych vlasy odlehčila a ustřihla ofinu. Barvu jsem prozářila měděnou, která jí příjemně sedla. Na oživení jsem vytvořila několik pramínků a probarvila kontury. V tomto odstínu působila mladistvě a úměrně svému věku, což bylo podstatné, abychom jí ve výsledku nepřidaly roky. Závěrečný styling byl rychlý a jednoduchý, zvládne ho i sama. Je to módní a ležérní styl, kdy stačí pár pramínků lehce natočit přes žehličku a lehce rozcuchat a je hotovo,“ popsala veškeré své počínání známá a oblíbená kadeřnice.

5. krok - fotografování
Vše bylo připraveno a mohl nastat sám vrchol, a to odhalení zrcadla. Ema Drmolová se tak po několika hodinách konečně uviděla. Na závěrečnou část se přišla podívat i její kamarádka. Bezprostředně po odhalení bylo na obou dívkách znát, že jsou tak trochu v šoku, takovou slečnu totiž neznaly! A to je u sebe Ema zvyklá na řadu stylů i barev.


Komentář patronky projektu Proměny
„Jak jsem již na tomto místě několikrát uvedla, každá proměna je jiná, každá vítězka nebo vítěz je natolik zajímavou osobností, že mě to vždy obohatilo. Pamatuji si vlastně úplně všechny díly a jejich účastníky, stejně tak tomu bude i tentokrát, a to díky osobitosti Emy Drmolové. Proměnou získala jiskru a vypadala jinak, ale velice dobře, na její poměry nezvykle, od čehož ale tento seriál tady také je. Nyní je už na ní, co si z tohoto dne odnese. Důležité je, aby věděla, ale nejen ona, že to, jací jsme uvnitř, takoví jsme i navenek. Důležité je být vždy v určité míře spokojen sám se sebou. Ráda bych poděkovala celému našemu týmu a již nyní se těším se na další účastnici nebo že by po delší době účastníka.“
Aneta Křížová, patronka projektu a redaktorka servisu pro ženy