Ve třiceti letech je třetím nejstarším hráčem Prostějova. A dokonce druhým nejstarším hráčem v poli. Jan Koudelka se postupně přesunul z role mladého hráče mezi ty zkušené, dokonce nejzkušenější. V přípravě tak zčásti i mentoroval mladé hráče, kteří nově na Hanou přišli. Po zápase s Rosicemi ale nebyl příliš spokojený. Při té příležitosti byl požádán o zhodnocení nejen tohoto utkání, ale celkově celé letní přípravy i své vlastní role v týmu. Jak trenér Šmejkal, tak staronový kouč Pavel Šustr o něm hovoří jako o jednom z pilířů hry. Pro své zkušenosti a schopnosti byl právě Jan Koudelka, který je rovněž známým bavičem kabiny, kapitánem v přípravných zápasech eskáčka.

* Jak byste zhodnotil utkání s Rosicemi?

„Myslím si, že první poločas nebyl zas až tak špatný. Vytvořili jsme si nějaké šance, které jsme ale bohužel nedohráli. Vedli jsme 1:0. Po chybě, kdy si ještě říkáme, že standardku musíme dát ven, se nám ještě míč vrátí do vápna a je to 1:1. To zhatilo úplně celý poločas, který nebyl jinak úplně špatný. Do druhého jsme nevstoupili dobře, ztráceli jsme míče, i jednoduché. Po chybě jsme dostali gól. Ani jsme se moc do šancí nedostávali. Soupeř kopal jen nahoru. My jsme v první půlce napadali, získávali balóny. Ve druhé už ne, už to nebylo ani nahoru – dolů. Víme, že Rosice dobře brání, jsou velmi defenzivní mančaft. Bohužel jsme se do toho nedostali. Po dvou chybách jsme dostali dva góly a to celé rozhodlo.“

* Jak byste zhodnotil přípravu poté, co vám trenér asi dává dost do těla?

„Příprava je náročná, víme ale, že to tak prostě je. Když to odedřeme, fotbal nám to pak vrátí. Musíme pracovat, jak to máme nastavené. Jsme jeden tým, dřít jeden za druhého a pak se to vrátí na výsledcích. Nechci říct, že jsme dnes nepracovali. Pracovali. Ale v některých okamžicích to bylo málo. Za mě jsme prostě málo v koncovce, nedostáváme se ani moc do šancí. Důležitá práce je v týdnu. Trenér po nás chce nějaké věci, trénujeme hodně napadání. To si myslím, že je důležité, ukázalo se to i v prvním poločase. My se musíme soustředit hlavně sami na sebe, abychom hráli, co chceme. A dostávat soupeře do situací, ve kterých budeme získávat míče.“

* Předtím Líšeň, teď zápas s Rosicemi se úplně nepovedly. Nebojíte se coby kapitán týmu, že by mohlo vyznění těchto utkání ovlivnit vstup do sezóny?

„Když se podíváme na věk některých hráčů, máme velmi mladý tým. Je to ale o té práci. Pořád říkám, že příprava je jedna věc a první zápas bude něco úplně jiného. Musíme se připravit na první kolo. Je špatně, že jsme prohráli, ale může nás to posunout dál, než kdybychom naopak vše prohráli. Chceme samozřejmě vyhrávat i v přátelácích. Ale je to pořád o tom, že si něco můžeme říct, něco vyzkoušet. Když nevyzkoušíme teď, v mistrácích to půjde těžko. Když teď prohrajeme, tak nás to může jen posunout dál.“