Silvestrovské oslavy roku 2022 skončily a pro hasiče v Olomouckém kraji znamenaly oproti běžným dnům zvýšený počet výjezdů. 

Od 18.00 31. prosince 2022 do 7:00 1. ledna 2023 jsme řešili napříč Olomouckým krajem 21 událostí. Z toho jsme zasahovali u 16 požárů a jedné dopravní nehody. Další události se pak týkaly technických pomocí, jako je otevření bytu či transport pacienta pro záchrannou službu. Nejvíce událostí naše krajské operační a informační středisko eviduje na Olomoucku a Přerovsku. Celkový počet zásahů je srovnatelný s předchozími lety.

První zásah roku byl ohlášen na krajské operační a informační středisko hned 6 minut po půlnoci. Jednalo se příznačně o požár a vyjeli k němu jeseničtí hasiči do Mikulovic. Hasili zde ve spolupráci s místní dobrovolnou jednotkou vzrostlé túje na zahradě rodinného domu. Příčinu vyšetřujeme, škoda předběžně odhadnuta majitelem na 20 tisíc korun.

K požáru střechy jsme vyjížděli kolem 3. hodiny ráno, a to do Riegrovy ulice v centru Olomouce. Jednalo se o požár menšího rozsahu ve dvorním traktu nad kancelářskými prostory místní diskotéky. Díky pohotové reakci personálu a jejich hasební činnosti se plameny nerozšířily ze střechy kanceláře na další části rozlehlého objektu. Po příjezdu jednotka na jejich úsilí navázala profesionálním zásahem a rychle požár zlikvidovala. Událost se obešla bez zranění. Příčinou je dle našeho vyšetřovatele nedbalost při používání pyrotechniky, škoda činí podle odhadu 40 tisíc korun a uchráněné hodnoty pak činí 1 milion korun. Zasahovala jednotka ze stanice Olomouc.

3112_silvestr_zasahy (11).jpg3112_silvestr_zasahy (12).jpg

Další požáry se pak týkaly zahoření popelnic, kontejnerů a odpadu. Vyjížděli jsme například do Olomouce, Přerova, Prostějova, Šumperku i Hluboček.

3112_silvestr_zasahy (2).jpg3112_silvestr_zasahy (6).jpg

Dopravní nehodu jednoho osobního automobilu, který narazil do stromu mezi Šternberkem a Krákořicemi, řešili šternberští hasiči na Silvestra krátce před 19. hodinou. Při kolizi se zranila jedna osoba, které jsme poskytli první pomoc a předali jsme ji záchranářům. Zajistili jsme místo proti vzniku požáru a postarali jsme se o úklid vozovky.

3112_silvestr_zasahy (8).jpg

Takový byl konec roku 2022. Jménem Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje vám pak přejeme rok 2023 bez nebezpečných událostí. Pokud se do nějaké svízelné situace přesto dostanete, tak jsme tu pro vás 24/7/365.