Hudba mu učarovala od mala, hraje na kytaru, je vynikající bubeník, skládá hudbu. Absolvoval hudební konzervatoř v Brně a Konzervatoř Jaroslava Ježka, hrál mimo jiné s Alešem Brichtou, Ewou Farnou, Davidem Krausem a seskupením Čechomor. Za ženu má herečku Lucii Černíčkovou, se kterou vychovává dcery Sofinku a Etelku. Bude mu 37 let, pochází z Prostějova a nyní již několik let a hraje s kapelou Chinaski. Ano, nejslavnějším zdejším mužem s paličkami na bicí je Lukáš Pavlík (na snímku).

* Jak jste se dostal k hudbě?

„Můj táta byl muzikant, hrál na baskytaru v kapele. Já jsem poslouchal muziku, kterou jsem po něm zdědil jako skupiny Katapult, Olympic, Lucii, Metallicu, Kiss… Dal mi tu jiskru, která byla: ´Jo, můžeš to dělat!´ Táta mě přihlásil do hudebky a už to jelo.“ (úsměv)

* Proč zrovna bicí?

„Na základní škole jsme měli pana učitele Petra Knotka, který uměl hrát na piano, na kytaru, na bicí. Byla tam souprava Amati, na kterou zabubnoval, a já jsem věděl, že to je přesně ono, co chci dělat. Že chci být bubeník.“

* Jaké byly vaše první bubny?

„Já jako své vnímal už ty první školní. Dostal jsem důvěru a klíč od hudebny, kde jsem s povolením školníka a školnice chodil každý den po vyučování hrát. Když jsem si koupil svoje vlastní bicí, byly to taky Amati. Byl jsem tehdy na lyžáku a zlomil si nohu, když mi naši řekli, že pro ně zajedeme. S nimi jsem pak prožil první kapelu, zábavy. Měl jsem je hodně dlouho.“

* Hrajete muziku nejrůznějších žánrů, měníte s nimi bicí soupravy?  

„To ne, ale s žánry se mění nastavení, paličky, dynamika, tuning, ladění. Jiné je u jazzu, jiné u rocku. Do každé písničky to ladím, aby tam buben zapadl.“

* Trénujete ještě?

„Já jsem hudebník, producent, skladatel, takže jsem s muzikou každý den. Doma si pak něco pustím a bubnuju tak, aby to byla pohoda, aby vše lehce plynulo a byla to zábava. To dělám, i když se učím něco nového. V klidu, pohodě, užívám si to.“

* Jak jste se dostal k Čechomoru?

„Poprvé mě kluci viděli hrát s Ewou Farnou na jednom festivalu v roce 2011. Později jsem se dozvěděl, že se jim to líbilo, že o mě projevili zájem už tehdy. Já měl s Ewou podepsanou smlouvu a výměna by ani nebyla možná. Věřil jsem, že vše má své perfektní načasování a bližší seznámení s Čechomorem přišlo o 3 roky později, kdy jsem se zpěvákem Peterem Aristonem předskakoval na jejich podzimním turné 2014. V té době jsem už také koncertoval s Kamilem Střihavkou & LEADERS! Bubeník od Čechomoru zrovna odcházel, tak jsem kontaktoval po novém roce manažera Čechomoru, dohodli jsme termín zkoušky, konkrétní písničky a zahráli si, abychom zjistili, jak nám to spolu sedne. A sedlo to skvěle! Po zkoušce jsme si plácli a připili skleničkou bílého.“

* Od Čechomoru k Chinaski. Jak se vám s nimi hraje?

„Byl to vždycky můj sen, hrát s takhle velkou kapelou, se kterou si budeme všichni hudebně rozumět. A najednou je to splněný sen. Hrajeme spolu už pět let a odehráli jsme přes tři stovky koncertů. Je to něco, co mi dalo hodně skladatelsky, protože spolu skládáme písničky, hraji, co mě baví, a celý koncert si zpívám.“  

* Čeho byste v muzice rád dosáhl?

„Jsem spokojený tak, jak to mám. Hodně koncertuji, natáčím v hudebních studiích, věnuji se skládání písní, hudební produkci a také celkovému studiovému zvuku. Takže to mám opravdu pestré, nenudím se. Jestli jít, nebo nejít do zahraničí, jsem moc neřešil. Vše musí být přirozené, rozhodně na nic netlačím, dělám věci, jak nejlépe momentálně dovedu. Beru příležitosti, jak přicházejí. Jsem opravdu rád, že koncertuji v Čechách a užívám si to! S Ewou Farnou jsem procestoval Polsko, s Peterem Aristonem jsem absolvoval několik koncertů v Londýně, s evropským symfonickým orchestrem jsem byl v Japonsku, s Čechomorem jsme začínali turné v čínské Šanghaji a tak dále. Takže bych si přál více takových zpestřujících akcí. A rozhodně bych chtěl natočit hodně podařené muziky a zahrát nespočet skvělých, energických koncertů.“

* Jaké máte záliby mimo hudbu?

„Moje největší záliba je rodina. Mám dvě holčičky a úžasnou manželku Lucinku, se kterými trávím volný čas. Je to veliká radost! Občas si zahraji golf nebo jdu bruslit.“

* Jak byste popsal svůj ideální den?

„Pro mě je každý den ideální, jen je důležité, aby si ho člověk vlastním přičiněním nezkazil. Ten vysněný je, ve kterém se jste pozitivní, zdravý, máte radost i chuť do života a jste natěšení do jakéhokoliv tvoření. Pak je jedno, co konkrétně děláte nebo kde se přesně nacházíte, protože nejdůležitější je, jak se cítíte. A když máte těchto dnů více za sebou, tak jste šťastní.“

* Co vás v poslední době nejvíc potěšilo?

„Docela těžká otázka, protože mě těší hodně věcí. (pousměje se) Ale jednu věc bych přece jenom mohl jmenovat, tou je právě pocit přítomného okamžiku a možnosti výběru mezi pozitivem a negativem. Když si tohle uvědomím, tak mě to pokaždé potěší, jak jsou některé věci jednoduché...“

* Bez čeho si nedovedete představit svůj život?

„Bez lásky. Láska musí být ve všem, co dělám, aby to mělo význam a smysl.“

 

LUKÁŠ PAVLÍK

* narodil se 13. prosince 1986 v Prostějově

* je hudební skladatel, aranžér, producent a studiový zvukař v oblasti pop, rock

* aktuálně působí ve skupinách Chinaski, Ondřej Kabrna Trio a Unicorn Group

* jeho zájem o hudbu se vzbudil už v útlém dětství, i proto, že otec byl rovněž muzikant

* od 7 roků navštěvoval hodiny tance, v 11 letech začal hrát nejen na bicí, ale i na rockovou kytaru

* od třinácti působil postupně v kapelách Storm, Black rose, Marasd, Patý element, Klementův Lazaret, kde všude hrál převážně na bicí

* následně začal hrát v brněnském seskupení Anime a dostal se i k natáčení různých CD: Anime-Cuts, Equirhodont-Black crystal, Grandiose magus(česká verze), Marasd-Dál už to znám, Black rose-Černá růže...

* studoval na ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově, Janáčkově konzervatoři Brno a na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze

* při studiu v Brně se Lukáš dostal přes výběrový casting do projektu Roths&Rothes v Amsterodamu, kam se sjeli muzikanti z celé Evropy a spolupracovali společně na písních, které prezentovali na hudebním festivale a v místních médiích, načež při této zkušenosti získal cenu označenou jako The Best Talent

* o rok později vyrazil hrát na bicí percuse s evropským „orchestrem mladých“ na turné po Japonsku, které bylo zakončeno v nějvětším sále Asie Suntory hall

* ve čtvrtém ročníku studia vyhrál celorepublikovou soutěž konzervatoří v oboru bicí nástroje

* hned v začátku kariéry se stal bubeníkem muzikálové scény pod agenturou Goja music, zahrál si známé muzikály jako Les Miserables (Bídníci) nebo Miss Sajgon

* v Praze spolupracoval hend s několika kapelami jako například Dymytry, Velvet evolution, načež u jedné zakotvil na delší dobu - s ABBandem rockové legendy Aleše Brichty hrál od 1. 6. 2007

* v lednu roku 2010 nastoupil do kapely Davida Krause, se kterým také vystupoval v pořadu Jana Krause-Uvolněte se, prosím a Show Jana Krause

* v kariéře bubeníka dále působil u zpěvačky Ewy Farné, ke které se připojil v lednu 2011, později hrál také v Čechomoru

* momentálně žije v Praze, je ženatý, s herečkou Lucií Černíkovou má dvě dcerky Elenku a Sofinku

zajímavost: k bicím ho přivedl učitel v hudební škole Petr Knotek