Premiérový ročník má za sebou svou základní část a po jejím úspěšném tažení muselo přijít na řadu i hodnocení jednatele klubu Karla Piňose (na snímku). Ten přiznal, že za vedení klubu je nesmírně rád především proto, jak se hráči společně s trenérem dali dohromady a hokejem i po delší pauza zase žijí. Prvenství po základní části pak bere jako příjemný bonus a pevně věří, že na úspěšné období dokážou navázat i v play-off, které startuje hned ve středu. K případnému postupu, pokud by se podařil, se zatím stejně jako ostatní členové mužstva vyjádřil dost obecně.

* Hned v prvním ročníku vítěz základní části. Maximální spokojenost z výsledkového i herního hlediska?

„Před sezónou jsme prezentovali, že pro nás jde o nultý ročník, kde se s úrovní této soutěže a všeho kolem chceme především seznámit. To, jaký se našemu sportovnímu manažerovi a trenérovi v jedné osobě Michalovi Janečkovi podařilo sestavit hráčský kádr, nás ovšem od začátku zavazovalo pohybovat se v popředí tabulky krajské ligy. Herně i výsledkově jsme tedy po základní části spokojeni opravdu maximálně.“ 

* Přípravy probíhaly dlouhý čas, byly tam i přesto nějaké momenty, které vás během dlouhodobé části překvapily a s čím jste si museli v premiéře poradit?

„Jak Michal Janeček, tak kustod a vedoucí mužstva David Soldán hráli krajskou ligu v minulosti několik sezón za GREWIS Plumlov, takže nějaké malé povědomí jsme měli. Ovšem s odstupem více než deseti let se úroveň této soutěže výrazně posunula dopředu, takže zejména utkání s Uherským Ostrohem a Kroměříží, to byl opravdu hokej s parametry 2. ligy. V některých utkáních se naši hráči s ohledem na kvalitní a technicky hraný hokej stali bohužel terčem nevybíravých zákroků, což nebylo vždy jednoduché ustát bez oplácení a projevů nesportovního chování. Tady jsme si k tomu ale něco řekli. Chci tímto našim hráčům poděkovat, jak k tomu i za cenu několika zranění od druhé části přistoupili. Co mě ale opravdu překvapilo, byl přístup hráčů k utkáním, kdy hodinu a půl před zápasem byli do jednoho v šatně, kontrolovali a upravovali si výstroj a hokejky. Jejich profesionální přístup byl i v tělesné přípravě na utkání, kdy v prostorách šaten, chodeb, posilovny a před halou to vypadalo vždy jako před utkáním extraligy.“ (smích)

* Ze začátku ročníku se odchovanci mládeže hodně hledali. Od Nového roku ale šli i oni nahoru. Vnímáte to jako jedno z největších pozitiv, že už si i oni dokázali, že se mohou popasovat s muži?

„Začlenit naše mladé hráče do mužstva byla priorita. Samozřejmě bez Marka Černoška, Michala Černého, Lukáše Duby a ostatních zkušených harcovníků, by to nemohlo nikdy tak dobře fungovat. Všichni starší hráči se zkušenostmi minimálně ze Chance ligy splnili naše požadavky nad očekávání a bezesporu se společně s trenérem Michalem Janečkem podíleli na zřetelném herním růstu mladých hráčů. I krajská liga má svoji kvalitu, takže tréninkové a herní zkušenosti v tak kvalitním mužstvu musí být pro všechny mladé hráče výzvou na sobě pracovat pro herní růst, časem třeba i posun do vyšších soutěží. V tomto trendu chceme samozřejmě pokračovat a věříme, že to bude dobrá motivace pro naše nadějné juniory.“

* Hned ve středu startuje play-off. Jak se na něj těšíte? A znamená to starosti, jak půjdou zápasy v rychlém sledu?

„Tak play-off je vrcholem sezóny, takže se všichni moc těšíme. Zásadní změna bude nejen ve větší frekvenci utkání, ale zejména v tom, že část zápasů se hraje v pracovní dny, což s ohledem na ryze amatérské podmínky v našem klubu může pro některé hráče znamenat absenci z pracovních důvodů. Kluci ale play-off berou opravdu vážně a chtějí svoje skvělé výkony ze základní části potvrdit i ve vyřazovacích bojích, takže někteří si dovolené a přehazování směn šetřili během základní části právě na play-off, což obdivuji s velkým respektem. Kluky to chytlo a hokejem se baví, tak chci v tomto duchu pozvat i diváky. Prostě přijďte na dobré pivko, svařák a užijte si kvalitní hokej na úrovni krajské ligy.“

* Společně s Kroměříží jste velmi odskočení. Jak to aktuálně vypadá s ambicemi a případným postupem do druhé ligy?

„Kroměříž se postupovými ambicemi netají a svoji roli plní výborně. Naše společná utkání byla vždy vyrovnaná, dramatická, v tempu a kvalitě odpovídající našemu postavení v tabulce. Oběma nám skvěle sekundoval Uherský Ostroh, který vůbec není radno podceňovat, může ještě všechny překvapit. Každopádně si musíme přiznat, že po výborně zvládnuté základní části si nemůžeme dávat jiný cíl než finále krajské ligy. To, že to bude Kroměříž, se nabízí samo, takže si myslím, že se diváci a všichni kolem našeho klubu máme na co těšit. Otázka na postup do 2. ligy je nyní předčasná, ale hlavně pro nás zatím není prioritou. I druhé místo pro nikoho nebude zklamáním, ale kdyby se nám podařilo ligu vyhrát, tak se asi kvalifikaci o 2. ligu bránit nebudeme. Chceme prostě nechat kluky hrát, nijak na ně netlačit. A kam se dostanou, bude jejich týmový úspěch. Zda případně 2. ligu hrát, či nikoliv, je potom na to si sednout s majitelem klubu a velice uvážlivě se rozhodnout s ohledem na další koncepci klubu.“