Dnes je středa 24.6.2026, svátek slaví Jan
„Branku bychom nedali doteď,“ věděl po zápase brankář Filip Mucha

„Branku bychom nedali doteď,“ věděl po zápase brankář Filip Mucha

Návrat do známého prostředí a zpátky domů zvolil před startem jarní části brankář Filip Mucha (na snímku). Právě angažmá v Prostějově ho totiž vystřelilo do nejvyšší soutěže a už v dorostu chytal za místní 1. HFK Olomouc, kde aktuálně eskáčko hraje své domácí zápasy. V prvních jarních zápasech musel na svou šanci čekat, ale dočkal se. A nyní dotáhl Prostějov ke dvěma výhrám. Třetí v řadě už ale nepřidal a proti Vyškovu ho to i s ohledem na okolnosti hodně mrzelo.

 

* V první řadě prozraďte, jak jste viděl inkasovanou branku?

„Byla tam zbytečná ztráta ve středu hřiště, kde jsme to hasili faulem. Myslím si, že se tam dal písknout faul i na Habustu, který chtěl míč odkopnout. Sudí ale byl jiného názoru a nechci to úplně hodnotit, protože mohl mít lepší postavení než já. Bohužel se tam pak míč odrazil tak, že vyplaval k volnému hráči, který to z malého vápna napálil pod břevno. To byla jedna z mála střel mezi tři tyče. Proti deseti to bolí ještě víc.“

* Během první půle jste dokázal vyřešit dva rychlé brejky, kde situace nebyla jednoduchá. Věřil jste, že to mohou být klíčové momenty k bodům?

„Věřil jsem tomu hodně. První poločas jsme uhráli bez branek, což průběhu odpovídalo. Do druhé půle jsme věděli, že budeme hrát v přesile a bude to tak hlavně o nás, abychom dokázali převahu využít. Minimálně bod a ideálně tři jsme chtěli, ale nemáme nic. Teď už s tím nic neuděláme.“

* Na konci jste tam měl nepříjemný střet. Je všechno v pořádku?

„Vypadá to jen na převrácený palec, ale doufám, že to bude v pohodě. Hrajeme teď v rychlém sledu, snad to start v neděli neohrozí. Já jsem tam šel na poslední chvíli a s útočníkem jsme se srazili. To ale problém nebyl, šlo tam spíše o tu dorážku, kde už jsem šel na slepo, trefil mě právě do prstu. Není to tak nic převratného, snad to bude v pohodě.“

* Po dvou výhrách se dnes k těm bodům vše nabízelo. Mrzí to o to víc?

„Na jednu stranu určitě ano, ale my si stále nepřipouštíme, že bychom snad měli padat. Věřím, že jedna prohra a zápas blbec, kde bychom asi branku nedali ani do rána. Měli jsme to uhrát aspoň na remízu bez branek. Ještě je ale ve hře řada bodů a my jich musíme nasbírat co nejvíce.“