Moře úspěchů i vzpomínek má po působení v Prostějově někdejší hráč Jaroslav Palatý. Dnes 82letý muž prožil v Prostějově podstatnou část své kariéry. A přestože přišel z konkurenční Olomouce, na nové prostředí si skvěle zvykl. A dodnes na něj nedá dopustit. Jaroslav Palatý, který hrával v útoku, nakonec v Prostějově zůstal i po konci hráčské kariéry. Trénoval, pomáhal s klubem a dokázal, že nebyl legendou jen co do počtu gólů, ale legendární se stal také jeho přístup. I po osmdesátce je stále čilý a v sobotu si tak mohl na led přijít pro speciální dres určený právě legendám, kterou on bezesporu je.

* Jaký to byl pocit jít na led a převzít si ocenění?
„Byl to pro mě zážitek. Já vám řeknu, v 82 letech jsem to už ani nečekal, že se něčeho takového dočkám. Byl to pro mě tedy příjemný zážitek a skvělá vzpomínka. Žena mi říkala, že to bylo dojemné.
* Jaké máte na prostějovský hokej vzpomínky?
„Jen ty nejlepší! K osmdesátinám jsem vydal publikaci, kde říkám, že Prostějov, to bylo moje štěstí. Přišel jsem do něj z Olomouce, kde jsem nebyl vůbec vytěžovaný. Tady jsem naopak dostal příležitost naplno se ukázat.
* Jaká vzpomínka je pak tou nejlepší?
„Když jsme hrávali s Fišerem a Střížem. To byla nádhera, těšil jsem se na každý zápas a na každý trénink. Potom postupně kádr zestárl, už to nebylo takové. Byly to krásné časy.
* Co byste nyní popřál prostějovským hokejistům? Nacházejí se v poměrně obtížné situaci…
„Přál bych jim, aby podávali co nejlepší výkony. A doufám, že současný útlum je jen krátkodobý. Je to ale složité: když vám v lize naskočí během sezóny 40 hráčů a pořád se hledá ideální sestava, nemůže to klapat. Bylo ale znát i Divíškovo zranění, Nouza byl bez něj poloviční. Druhá věc je, že pokyny trenéra jsou jedna věc, když je ale hráči nejsou schopni realizovat… Třeba si vemte mladé hokejisty: nejsou vidět, přitom z nich jsou dvě pětky.“
* Nejméně jedna výjimka tam je, a sice Petr Chlán…
„To je pravda, ten kluk se mi líbí – střílí gól pomalu v každém druhém utkání. Jinak to ale není ono. Příští rok se tedy musí začít od začátku, s vyšším sebevědomím.“

Jaroslav Palatý
Narozen 30. 5. 1938
– bývalý hokejový útočník a trenér Prostějova
– 2x králem střelců II. ligy – 8x nejlepší střelec týmu
– 6 let kapitán prostějovského „A“-teamu
– 15 let trenérem mládeže a „A“-teamu