Nastoupil téměř do všech zápasů letošního ročníku a v záloze zvládá defenzivnější i ofenzivnější úkoly. Adam Klimeš (na snímku) se za postupovou sezónou s krátkým odstupem ohlédl a přiznal, že se mu ulevilo, když se povedlo cíl potupu splnit. Velmi si cenní i toho, že to byla bitva až do posledních kol a těší se na divizi, kterou si už sám vyzkoušel. Hlavní faktory úspěchu pak vidí ve skvělé tréninkové morálce celého týmu, jež vydržela po celý ročník.
* Už jste vstřebali postup, nebo ještě zůstává mód oslav?
„Ještě to určitě všichni vstřebáváme. Ve čtvrtek jsme měli poslední sraz před volnem a tento týden je takový náročný. O víkendu jsme slavili ve velkém a jsem upřímně rád, že jsem musel v týdnu do práce, protože to bych asi jinak nezvládl. (smích) Během těch tří týdnů volna už ale všem dojde, že bude třeba zase začít makat.“
* Cíl byl jasně daný už před sezónou. Start podle toho ale nevypadal. Nebyl tam možná i zbytečný strach, že by se to nemuselo podařit?
„Hlavním cílem to bylo už minulý rok, ale tam se nám to nepovedlo, kdy jsme taky zcela zbytečně ztratili nějaké zápasy. Řekl bych, že letos jsme byli ještě lépe nachystaní, ale stejně ten start nedopadl nejlépe. Na podzim to pak stále ještě nebylo úplně perfektní, ale postupně to šlo nahoru a jaro to potvrdilo definitivně, kdy jsme za mě udělali nejen dobré výsledky, ale dokázali v zápasech i jasně dominovat.“
* Našel byste tam nějaké faktory, co se povedlo změnit, že jste na jaře doslova neměli konkurenci?
„Hlavním faktorem byla tréninková morálka. Trénovali jsme třikrát i čtyřikrát týdně a scházeli jsme se téměř kompletní, což udělá ohromný rozdíl oproti dalším týmům. Měli jsme i suprovou zimu, kde jsme kromě dřiny měli i řadu těžkých zápasů i proti divizním soupeřům, a i tohle nám prospělo ke skvělému jaru.“
* Vy už jste si rok divizi zahrál v Kostelci. Co od ní čekáte nyní a na co si bude třeba dát pozor?
„Divize je ještě více soubojovou soutěží. Jsem sám zvědavý, jak se soutěž za ty dva roky proměnila. Určitě nás ale čeká ještě rychlejší fotbal. Jsou tam velmi kvalitní hráči, je to mix zkušeností, ale i dravého mládí hráčů, kteří prošli ligovými štacemi v mládeži. Řadu kluků znám i třeba ze Sigmy a na tyto bitvy se těším. Pokud se budeme připravovat, jak jsme pracovali nyní, tak věřím, že ani zde nebudeme mít větší potíže, abychom hráli v místech, ve kterých chceme.“
* Počítám, že se těšíte zase o stupínek výše?
„Přesně tak. Bylo to cílem od založení rezervního celku a jsem i rád, že jsme to měli takto náročné, kde to byla přetahovaná až do posledního kola. Prožili jsme tak velmi dlouhou sezónu. Na oslavy titulu po posledním kole se pak ale nezapomíná.“
* Trenér se sám přiznal, že býval často nervóznější než vy na hřišti. Neuklidňovali jste tak spíše vy ho?
„Kouč má takovou povahu, je to vlastně dobře. Je to trošku bouřlivák a chce v každém zápase vyhrát. Někdy byl opravdu nervóznější, ale snažil se to skrývat, i když mu to někdy moc nešlo. (smích) Jsem ale rád, že jsme ta poslední kola po remíze v Bělotíně zvládli za dvanáct bodů bez větších starostí. Vyšlo to.“






