Dnes je čtvrtek 1.5.2025, svátek slaví Svátek práce
„Sport dostal těžkou ránu, budeme se rvát,“  říká  Predrag Benáček

Ke konci léta si zkušený lodivod BK Olomoucko Predrag Benáček basketbal užíval plnými doušky. Připravoval na nový soutěžní ročník výrazně omlazenou sestavu složenou především s domácích hráčů a rychle přijal nadšení nezkušených, ale natěšených talentovaných hráčů. Sám přiznával, že se těší na každý trénink a že i on sám čerpá energii z nasazení mladíků v kádru BK Olomoucko. Cítil, že se může podílet na výchově nedávných juniorů, pomáhat v jejich rozvoji a posouvat je do vrcholového basketbalu. O to víc trenéra zabolelo, když se nový ročník Kooperativa NBL zastavil dříve, než se pořádně rozběhl. A současně vnímá, že škody, které vynucená pauza způsobila, se budou odstraňovat hodně dlouho. „Hráčům odešla síla i energie. Čekají nás těžké měsíce,“ odhaduje Benáček, rodák ze Sarajeva s českými kořeny a slovinským pasem, který má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru.

.

Místo trénování Netflix

* Nejvyšší česká soutěže stačila odehrát několik kol a po předčasně ukončeném minulém ročníku přišla další pauza. Co jste si říkal, muselo dojít k přerušení soutěže?

„Nic. Že jsem se spletl. Na jaře jsme přišli o tři měsíce, každý se s tím nějak srovnal. Začala příprava a každý věřil, že se vše vrací do normálu. Že se celková situace uklidní. Bylo to jinak. Na to, co přišlo na podzim, nebyl nikdo připravený. Zaskočilo to celou společnost a celý svět...“

* Nikdo nemá křišťálovou kouli…

„Bohužel. Osobně jsem čekal, že společnost bude mít jiné problémy. Že přijde finanční krize jako dopad jarní vlny pandemie. Přišlo něco jiného a je to strašné. Stačí se podívat na čísla nemocných a mrtvých. Na podzim jsme začali jásat, když počet nakažených klesl z patnácti tisíc na třináct. A na jaře přitom byla při několika stovkách všude panika!“