Zatím měl na hřišti jednu z nejmenších zápasových porcí, po restartu druhé ligy se ovšem na levém beku objevoval už v základní sestavě. Třiadvacetiletý prostějovský odchovanec Michael Sečkář (na snímku) může uplatnit svoji rychlost a výrazně tak podpořit ofenzivní činnost. To se zúročilo ve Vlašimi, kdy vstřelil důležitý druhý gól, který tým posunul k celkovému vítězství.

* V novém týmu je vysoce konkurenční prostředí a do základní sestavy není snadné naskočit. V posledních dvou zápasech se vám to podařilo, takže spokojenost?

„Musel jsem si počkat na svoji šanci. Beru to jako jakési ponaučení a určitý posun ve svém fotbalovém životě. Tým máme vyrovnaný a hrát může v podstatě kdokoli, jednotlivé posty jsou zdvojené. Trenér se rozhodne podle toho, kdo má aktuálně větší formu. Na mě to teď dvě kola po sobě padlo, obě jsme zvládli vítězně, snad to tak bude pokračovat dál. Za mě je priorita týmový výkon, přát si jeden druhému a vyhrávat jako tým.“

* Ve Vlašimi jste zleva hodně podporoval útok, což se vám nakonec zúročilo při vstřelení celkem zásadní branky na 2:1, která se nakonec ukázala jako vítězná. Šel jste do utkání ofenzivně naladěn?

„Trenér po nás chce, aby krajní hráči hodně podporovali útočnou fázi, ovšem zároveň nezapomínali na poctivé bránění. V obou utkáních jsem se snažil o výlety dopředu, ve Vlašimi se z toho povedlo vstřelit gól, když jsem zavítal zadní tyčku a byl jsem úplně volný. Zaplaťpánbůh jsem se trefil a jen doufám, že jsem nevyčerpal gólovou kvótu zase na čtyři roky.“ (úsměv)

* Byl to podle vás zlomový moment utkání?

„První poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem, soupeř si nic nevytvořil. Zhruba prvních deset minut druhé půle nás domácí trochu zatlačili a dali vyrovnávací branku. Jsem rád, že i přes vyrovnání jsme schopni zápas dotáhnout do vítězného konce. To nás může povzbudit do dalších zápasů.“

* Čekají vás ještě dva nahuštěné týdny vždy se dvěma zápasy, vzhledem k náročným tréninkům by to asi neměl být pro hráče problém?

„Víte, všechno zlé bývá pro něco dobré, a já myslím, že nám tato druhá vynucená pauza spíše pomohla. Tým se více stmelil, na hřišti o sobě víme a každý ví, co má pro tým udělat. Poctivě jsme potrénovali. Po velké obměně kádru v létě museli fanoušci počítat s tím, že sehrání bude chvíli trvat a výsledky se nedostaví hned. Teď jsme na dobré cestě udržet se v horní polovině tabulky a uvidíme, na kterém místě nás zastihne konec podzimu.“