Dnes je pátek 17.1.2025, svátek slaví Drahoslav
Perličky z radnice 24

Přestože se původně kvůli schvalování rozpočtu očekávala velmi zdlouhavá jednání a diskuse napříč politickým spektrem, nakonec bylo všechno úplně jinak. Letošní poslední schůze prostějovského zastupitelstva proběhla až překvapivě rychle.

I tak ale komunální politici během jednání utrousili něco málo vtipného, co Večerník tradičně pro své čtenáře zachytil.

 

* „Zvýšil se nám příjem z hazardu. Tyto příjmy se ovšem dopředu jen těžko odhadují, nevím, jestli lidi budou hrát na automatech víc, nebo míň!“ Vedoucí finančního odboru prostějovského magistrátu Radim Carda zastupitelům vysvětloval, že rok dopředu odhadovat určité příjmy je skutečně složité.

 

* „Takový Manchester United má zvlášť hřiště i pro juniory!“ Zastupitel Antonín Dušek (ANO) se tímto snažil umlčet kritiky z řad opozice, kteří poukazovali na příliš drahou rekonstrukci fotbalového hřiště Za Místním nádražím.

 

* „Vidím tady něčí snahu mě a pana kolegu Rozehnala vyřadit z provozu!“ Primátor František Jura (ANO) se takto obrátil na „ajťáky“ radnice a upozornil na dva nefungující mikrofony.

 

* „Pane inženýre, nadešla vaše chvilka slávy!“ Primátor František Jura (ANO) vyzval vedoucího odboru územního plánování a památkové péče Jana Mlčocha, aby zastupitelům popsal jednu ze stavebních investic města.

 

* „Byl jsem dříve atletem. Dneska už nejsem!“ Pětaosmdesátiletý zastupitel Antonín Dušek (ANO) byl moc rád, že město konečně našlo místo pro nový atletický stadion.

 

Tato informace zazněla už minimálně osmnáctkrát!“ Primátor František Jura (ANO) už byl přímo alergický na stále se opakující dotaz opoziční zastupitelky Jany Jílkové (Na rovinu!).