Nechtějí za vyhrazené parkování platit, přesto si dělají nárok na to, že před svým domem mohou stát pouze oni. Věc známá z celého Prostějova je nejpatrnější v ulici Na Příhoně. O absurdní situaci, která zde nastala, nás aktuálně informoval jeden z našich čtenářů, jenž se vydal na návštěvu prostějovské polikliniky v Trávnické ulici. Jenže nebylo kde zaparkovat…
„Zákaz parkování. Vozidlo může být odtaženo.“ Tuto cedulku si na strom před svůj dům umístili obyvatelé ulice Na Příhoně. Kdo ji vidí, ten se nestačí divit. „Chtěl jsem do polikliniky a nikde jinde místo k parkování, tak jsem tam auto nechal. Nechápu, co obyvatelé ulice těmi značkami myslí. Něco takového nemá vůbec žádný význam a nikdo se tím nemůže řídit. Takové upozornění má smysl jedině tehdy, pokud by hrozilo zablokování výjezdu z domu. Ale to rozhodně není tento případ,“ upozornil Večerník v průběhu uplynulého týdne starší muž.
Jeho slova potvrdil i šéf prostějovského odboru dopravy. „Každý, kdo chce mít vyhrazené stání na městském pozemku, musí si podat žádost, již je nutno schválit. Následně je třeba uhradit roční poplatek. V jiném případě žádný nárok na vyhrazené stání nevzniká,“ potvrdil Jan Vejmělek.
Není to přitom poprvé, co se situací s parkováním v ulici Na Příhoně Večerník zabývá. V létě 2023 nechalo město na jedné straně ulice umístit betonové kvádry. Bylo to mimo jiné kvůli tomu, že obyvatelé ulice nechávali svá auta stát na veřejné zeleni, čímž ji ničili. Navíc vedení města již v minulosti deklarovalo, že do budoucna nechá zpoplatnit parkování na všech městských pozemcích. „Kdo chce na nějakém místě pravidelně stát s vozem, musí zaplatit 2,5 tisíce korun ročně. Toto opatření už zhruba šestým rokem zavádíme všude ve městě,“ vysvětlil tehdy náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil s tím, že za vyhrazené stání se speciální značkou pak lidé zaplatí 12 tisíc korun ročně. „Pokud někdo někomu zabere místo, za které si platí, může se obrátit na městskou policii,“ uzavřel Jiří Pospíšil.